Wiadomości z Rybnika

Zarządzanie – kierunek, który otwiera wiele możliwości

  • Dodano: 2022-07-21 12:00

Jednym z głównych aspektów wyboru kierunku studiów jest znalezienie dobrej pracy po zakończeniu nauki. Zarządzanie to dziedzina, która daje wiele możliwości rozwoju. Specjalności mogą się mocno różnić, dlatego warto zastanowić się, która opcja jest najbliższa własnym preferencjom i zainteresowaniom i z jakiego zakresu chce się czerpać wiedzę, by móc później ją wykorzystać w budowaniu ścieżki zawodowej. Jaką pracę można wykonywać po skończeniu zarządzaniu i czy istnieje możliwość uzyskania dyplomu z tej dziedziny, kształcąc się przez internet?

Możliwe specjalizacje na kierunku zarządzanie

Osoby, które widzą się w przyszłości w kadrze kierowniczej i czują, że mają perspektywy do organizowania pracy innych ludzi, powinny pomyśleć o tym, by zacząć studiować zarządzanie. Podczas kształcenia zdobywana jest wiedza z zakresu ekonomii, marketingu i finansów. Interdyscyplinarny charakter nauki wyposaża w umiejętności, które przydatne są w zarządzaniu biznesem, małą firmą, jak i dużą korporacją.

Kończąc zarządzanie studia, można specjalizować się np. w zarządzaniu kapitałem ludzkim. Będąc specjalistą z tego zakresu skutecznie planuje się i realizuje politykę personalną w różnego rodzaju zespołach. Absolwenci wyposażeni są w takie zasoby jak umiejętność diagnozowania i rozwiązywania trudności z zakresu zarządzania w zespole pracowniczym, wdrażania efektywnej strategii personalnej, efektywnej motywacji, umiejętności selekcji i rekrutacji kandydatów do pracy. Zdobycie kompetencji z tej dziedziny daje możliwości podjęcia pracy w wielu różnych sektorach – usługowym, handlowym, czy produkcyjnym – wszędzie tam, gdzie potrzebne są osoby do zarządzania kapitałem ludzkim.

Inną ścieżką rozwoju może być wybranie specjalizacji z zakresu finansów i rachunkowości, marketingu w social mediach, czy zarządzaniu w logistyce.

Oferta studiów online

Nowoczesne kształcenie dostosowane jest do wymogów obecnych czasów. Studenci mogą skorzystać z możliwości pobierania nauki w trybie online. To wygodna forma, która pozwala na połączenie studiowania z pracą zawodową. Dzięki estastycznej formie uczestniczenia w zajęciach można dostosować je do swoich obowiązków. Nie traci się czasu i pieniędzy na dojazdy. Jest to szansa rozwoju dla osób spoza miast, w których znajdują uczelnie wyższe. Zyskuje się dostęp do wyspecjalizowanej kadry akademickiej z każdego miejsca na świecie. Informacje przekazywane są w sposób jasny i dobrze usystematyzowany. Udostępniane materiały na platformie e-learningowej można pobierać w dowolnym czasie. Tego typu sposób kształcenia możliwy jest nie tylko na zarządzaniu, ale też na wielu innych kierunkach, jak np. studia inżynierskie na specjalności konstrukcje budowlane- https://ult.edu.pl/studia/konstrukcje-budowlane/, a także m.in. na filologii angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.