Wiadomości z Rybnika

Wirtualne biura - jak to działa?

  • Dodano: 2021-08-19 10:15

Wirtualne biura stanowią znakomity wybór dla firm, działalności gospodarczych i osób, które nie potrzebują stałej siedziby do codziennego funkcjonowania, ale względy formalne taki adres na nich wymuszają. Warto zainteresować się propozycją, ponieważ często - oprócz tego, że uzyskujesz adres firmowy - możesz korzystać z szeregu benefitów. Jeśli chodzi o wirtualne biuro, Katowice mają dość szeroką ofertę. Dowiedz się, na co zwracać uwagę.

  1. Czym są wirtualne biura?
  2. Wirtualne biuro - zalety
  3. Nie tylko wirtualny adres - formalności

Wirtualne biura nie stanowią już domeny wyłącznie największych miast, choć w tych oferta jest bardziej rozbudowana, łatwiej też zyskać prestiżowy adres firmy. Przykładem jest wirtualne biuro: wirtualne-biuro-katowice.com.pl.

Czym są wirtualne biura?

Wystarczy spojrzeć na stronę internetową wirtualnego biura, takiego jak wirtualne-biuro-katowice.com.pl, aby przekonać się, na czym polega jego specyfika. Mówiąc wprost, masz możliwość rejestracji działalności swojej firmy pod zbiorczym adresem udostępniającym taką możliwość. Z prestiżowego adresu biura w Katowicach możesz skorzystać jako z podstawowego adresu do rejestracji działalności oraz lokalizacji na potrzeby KRS albo dodatkowo miejsca spotkań z klientem. 

Wirtualne biuro - zalety

Wynajęcie własnego biura jest drogie, zwłaszcza jeżeli interesuje cię działanie pod rozpoznawalnym adresem. To dopiero początek kosztów. Do biznesplanu wkalkulować musisz także zakup mebli i wyposażenia oraz opłacenie obsługi sekretariatu. W przypadku biur wirtualnych wszystko znajduje się w cenie. Dodatkowo nie opłacasz rachunków za media.

Usługa polegająca na takich właśnie możliwościach często oferuje dodatkowe opcje, na przykład wirtualny sekretariat do obsługi poczty, sale konferencyjne i biznesowe przeznaczone do spotkań z klientami, coworking i wiele innych dodatkowych udogodnień. Masz pewność, że ktoś odbierze twoją korespondencję w czasie urlopu i przyjmie klientów, którzy dotrą pod twój adres.

Nie tylko wirtualny adres - formalności

Wirtualne biuro jest znakomitą opcją dla jednoosobowych działalności gospodarczych i freelancerów. U wielu osób wątpliwość wzbudza jednak to, czy wynajem biura wirtualnego spełnia wszystkie wymogi narzucane przez organy administracyjne. Okazuje się, że nie ma z tym problemu. Co prawda kilka lat temu Urząd Skarbowy miał wątpliwość, czy biura wirtualne można uznać za właściwy adres na siedzibę działalności, ale okazało się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania formalne. Uwagę trzeba zwrócić jedynie na rozliczanie podatków zgodnie z miejscem zamieszkania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.