Wiadomości z Rybnika

Postaw na naturę! Zalety kosmetyków ekologicznych

  • Dodano: 2018-10-16 11:00

Obecnie w dobie eko trendu wiele osób zaczyna interesować się zagadnieniami zdrowia, natury i ekologii. Zbilansowana dieta, sport są gwarantem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, by zwrócić również uwagę na kosmetyki używane do codziennej pielęgnacji. Produkty bogate w naturalne składniki poprawiają wygląd skóry i sprawiają, że czujemy się atrakcyjniejsi.

Bezpieczeństwo dla skóry
Pierwszą zaletą produktów ekologicznych jest bezpieczeństwo stosowania. Skóra bardzo szybko wchłania naturalne składniki, które pozytywnie wpływają na jej wygląd. Poza tym, substancje te nie podrażniają skóry i wielu przypadkach są źródłem witamin i minerałów. Kosmetyki konwencjonalne zawierają zapychacze i substancje szkodliwe jak: parabeny, SLS-y czy PEG-i. Poza tym, dzięki temu, że produkty naturalne nie zawierają substancji chemicznych, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest znikome. Produkty ekologiczne mogą z powodzeniem używać osoby mające skórę wrażliwą.

Prosty skład i skuteczne działanie
Kosmetyki ekologiczne zazwyczaj zawierają 4-5 składników, których nazwy dla nikogo nie brzmią obco. Jest to wystarczająca ilość substancji, by produkt był skuteczny. Odpowiednio zbilansowane składy sprawiają, że efekty stosowania kosmetyków naturalnych są naprawdę widoczne. Głównymi składnikami kosmetyków naturalnych są: ekstrakty roślinne, oleje, olejki eteryczne, glinki i proteiny. Warto dodać, że kosmetyki ekologiczne często mają uniwersalne zastosowanie i może z nich korzystać cała rodzina. Przykładem substancji, które doskonale wpływają na kondycję każdego rodzaju skóry są: masło shea i oleje roślinne (kokosowy, migdałowy, arganowy). Łatwo zauważyć różnicę w składzie kosmetyków konwencjonalnych i naturalnych. Te zazwyczaj stosowane, dostępne w supermarketach i drogeriach, po nałożeniu wydają się ciężkie i w wielu przypadkach zapychają pory. Substancje naturalne działają kojąco na naskórek, sprawiają, że cera staje się odżywiona, dotleniona i zregenerowana. Czuje się również, że naturalne kosmetyki są niezwykle delikatne w dotyku, a po nałożeniu na twarz czy ciało są niczym leciutka mgiełka.

Szacunek dla środowiska
Oczywiście nie można pominąć kwestii etyki i szacunku dla środowiska. Opakowania kosmetyków ekologicznych, produkowane są z materiałów nadających się do recyklingu. Poza tym, składniki używane do produkcji kosmetyków są pozyskiwane w sposób przyjazny dla przyrody i zwierząt. Na plantacjach roślin wykorzystywanych przy tworzeniu produktów ekologicznych, nie stosuje się oprysków czy toksycznych substancji. Gleba jest użyźniana i nawożona naturalnie. Bardzo często, spotyka się również ręczną produkcję kosmetyków, która jest najwyższej jakości. Warto podkreślić, że kosmetyki ekologiczne, nie są testowane na zwierzętach. 

Kosmetyki naturalne mają naprawdę wiele zalet. Są przede wszystkim najwyższej jakości, a poza tym charakteryzują się skutecznym działaniem. Ich efekty widać nawet po pierwszym zastosowaniu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • cedrynek

    Na przestrzeni ostatnich lat bardzo doceniłam zalety kosmetyków naturalnych opartych na oryginalnych recepturach, wytwarzanych jak za dawnych czasów - ręcznie z naturalnych komponentów. Działają kojąco na podrażnienia, dzięki temu wspomagają funkcje ochronne skóry, która jest odpowiednio zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyki naturalne zawierają naturalne substancje, są produkowane z kontrolowanych biologicznie czystych upraw, bez parafiny i z dodatkiem naturalnych olejków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.