Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Pomysł na specjalny prezent - loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach

  • Dodano: 2017-12-19 17:45

Chcesz podarować prezent jedyny w swoim rodzaju? Podaruj lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Latanie w przestworzach bez żadnych ograniczeń możliwe jest nie tylko przy skoku spadochronowym. Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się loty w aerotunelach. Tunel aerodynamiczny pozwala na stworzenie podobnych warunków i gwarantuje niesamowite doznania dla każdego. Lot w tunelu może być też kapitalnym pomysłem na prezent dla każdego, kto lubi adrenalinę i dobrą zabawę.

Na czym polegają loty w tunelu aerodynamicznym?

Zwykle tunele aerodynamiczne kojarzymy z badaniami aerodynamiki, niemniej jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego rodzaju konstrukcji. Oprócz tego rodzaju badan również tunel aerodynamiczny może być wykorzystany do lotów. Wówczas mówimy o tunelach pionowych, w których umieszcza się kilka dużych wentylatorów pozwalających na wprowadzenie strug powietrza w ruch i nadanie im prędkości nawet ponad 300 kilometrów na godzinę.

Tak wysoka prędkość powoduje, że strugi powietrza mogą unieść dorosłego człowieka w górę. Towarzyszy temu efekt podobny do swobodnego spadania podczas skoku spadochronowego, czyli spadania jeszcze bez otwartego spadochronu.

Początkowo, loty w tunelach aerodynamicznych używane były głównie przez skoczków spadochronowych, ale od jakiegoś czasu mogą korzystać z nich także osoby nieposiadające żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. To doskonały pomysł na rozrywkowy weekend spędzony także ze znajomymi i całą rodziną, a także pomysł na niezwykły upominek dla bliskiej dla nas osoby.

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Zasadniczo nie ma żadnych większych przeciwskazań do lotów w tunelu aerodynamicznym. Jeśli możemy bez problemów uprawiać różne sporty i nie mamy ku temu przeciwwskazań zdrowotnych, wtedy powinniśmy też bez problemu poradzić sobie w aerotunelu. Nie ma również ograniczeń wiekowych, dlatego w lotach mogą brać udział zarówno osoby niepełnoletnie, jak i seniorzy.

Nie musimy brać udziału w specjalnych, długich szkoleniach. Musimy pojawić się około 40 minut przed planowaną godziną lotu, a potem odebrać odpowiednie wyposażenie – kombinezon, gogle i kas. Przechodzimy też krótki instruktaż, który informuje o tym, jak należy zachowywać się w tunelu aerodynamicznym. Przez cały czas przebywamy też pod opieką instruktora, dlatego nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Jedna sesja lotu trwa 1,5 minuty, ale kupujemy loty parzyście, dlatego podstawowy czas lotu to 3 minuty. Możemy również wykupić wielokrotność 3 minut. To duża zaleta, ponieważ w przypadku skoku spadochronowego czas swobodnego spadania to tylko 30-60 sekund, natomiast w tunelu aerodynamicznym możemy spędzić o wiele więcej czasu.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym na prezent?

Gdy także chcesz podarować taki wyjątkowy upominek, możesz zrobić to również w Katowicach. Loty w tunelu aerodynamicznym są oferowane przez firmę Profly, która ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie oraz ma wielu zadowolonych klientów.

Za lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach zapłacimy cenę od 219 złotych – tyle kosztuje lot 3-minutowy dla osoby poniżej 18. roku życia, natomiast dla dorosłego będzie to 249 złotych. W przypadku wykpienia pakietów rodzinnych możemy otrzymać dodatkowe rabaty.

Voucher na lot w tunelu możemy zakupić już teraz na stronie internetowej katowice.profly.pl. Po zapłacie będzie on od razu przesłany na wskazany przez nas adres, dlatego to również kapitalny pomysł na szybki prezent. Obdarowana voucherem osoba może samodzielnie wybrać taki termin lotu, który będzie dla niej najwygodniejszy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.