Wiadomości z Rybnika

Mobilne aplikacje dla kierowców

  • Dodano: 2015-08-24 06:00, aktualizacja: 2015-08-24 09:42

Coraz większa popularność mobilnych aplikacji dosięga również kierowców. Aplikacje pomagają z omijaniem korków, znalezieniem najtańszej stacji paliw oraz pomagają odnaleźć zaparkowany samochód.

Poniżej przedstawimy najpopularniejsze aplikacje mobilne, a pomoże nam w tym ekspert z RentCar.pl - wypożyczalnia samochodów Gliwice.

Yanosik

Ostrzeżenie przed korkami oraz informacja o fotoradarach to dwie najważniejsze funkcje, które odpowiadają za sukces tej aplikacji. Aplikacja pomaga również w wyznaczeniu najlepszej trasy oraz regularnie zaktualizuje trasę w razie pojawiania się wypadku, zatoru czy po prostu w sytuacji gdy wcześniej wyznaczona trasa przestała być optymalna. Unikanie mandatów to funkcjonalność, która odróżnia ją od innych aplikacji takich jak Google Maps. Kolejnym atutem jest rosnąca liczba kierowców regularnie korzystających z tej aplikacji dzięki czemu informacje dostępne w systemie są aktualne.

Paliwko, Petrokumpel

Któż z nas nie marzy o płaceniu mniej za paliwo? Teraz to możliwe dzięki aplikacjom takim jak Paliwko czy Petrokumpel. Aplikacje pomagają w znalezieniu najbliższej stacji paliw a dodatkowo pomagają wybrać tą stację na której w danej chwili cena jest najniższa! Wszystkim tym, którym wydaje się, ze oszczędność kilku groszy nie ma znaczenia ta aplikacji udowodni, że różnica w cenie może wynosić nawet 20-30 gr na każdym litrze.

Po poniższej analizie widać, że oszczędność może wynosić nawet 15 zł!

Ilość litrów

Różnica w cenie na litrze w groszach

10

20

30

30

       3,00 zł

       6,00 zł

       9,00 zł

40

       4,00 zł

       8,00 zł

     12,00 zł

50

       5,00 zł

     10,00 zł

     15,00 zł

MotoLog, Fuelio, Fuel Log - Car Management,

W temacie “oszczędności” na paliwie ważnym elementem jest regularne zapisywanie wydatków ponoszonych na tankowanie. Umożliwi to analizę zużycia paliwa oraz kosztu przejechania wybranych odcinków drogi. Aplikacje umożliwiają zapisywanie rówież innych kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem samochodów.

LPG Europe

W Polsce możliwość zatankowania gazu LPG nie jest problemem. Dystrybutory tankowania LPG znajdują się na prawie każdej stacji benzynowej. Inaczej sprawa wygląda w innych krajach Europy. Dodatkowym ograniczeniem jest niewielki przebieg (w porównaniu możliwości jaki możemy przejechać na paliwie takim jak benzyna czy diesel). W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z aplikacji LPG Europe, dzięki której problem braku stacji LPG nie będzie miał miejsca. Aplikacja umożliwia zaplanowanie trasy w taki sposób aby całą trasę pokonać na najtańszym paliwie jakim jest LPG.

AutoGuard BlackBox

Rejestratory jazdy tzw. kamerki samochodowe stają się coraz bardziej popularnym wyposażeniem pojazdów. Jednak tę funkcję mogą również spełniać smartfony dzięki odpowiedniej aplikacji. Auto Guard poza rejestracją obrazu, dźwięku zapisuje również parametry takie jak: lokalizację, kierunek podróży, prędkość. Umożliwia udowodnienie winy sprawcy wypadku

Jedz i Pij

Wiele jest aplikacji, które pomagają w znalezieniu restauracji w podróży. Jest TripAdvisor i wiele innych globalnych rozwiązań. Specjalnie dla kierowców w Polsce powstała aplikacja Jedz i Pij, która zaprowadzi każdego zmęczonego i głodnego kierowcy prosto do najbliższej restauracji, baru. Dokładne adresy, numery telefonów oraz godziny otwarcie. Ważnym elementem jest też możliwość sprawdzenia menu oraz cen w danym lokalu.

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć kilka z tych aplikacji, które naszym zdaniem wydają się być przydatne i pomagają oszczędzić czas oraz pieniądze kierowcą.

Mobilne aplikacje dla kierowców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.