Wiadomości z Rybnika

Likwidacja przebarwień na twarzy - co warto o niej wiedzieć?

  • Dodano: 2020-01-24 13:00

Przebarwienia na twarzy pojawiają się z różnych powodów. Wbrew pozorom nie są one jedynie wynikiem nadmiernego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Skąd więc się biorą i jak z nimi walczyć domowymi sposobami i tymi dostępnymi w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Przebarwienia na twarzy – powody ich powstawania

Za kolor ludzkiej skóry odpowiada barwnik o nazwie melanina. Jeśli nieprawidłowo się on rozłoży to powstają przebarwienia. Powody takiego nieprawidłowego ułożenia mogą być różne. Najczęściej upatruje się ich w momentach gwałtownego zwiększenia produkcji melaniny. Te następują między innymi wówczas gdy skóra zostaje nadmiernie wystawiona na działanie promieni słonecznych. Jednak to nie wszystko. Przebarwienia powstają także gdy dochodzi do zaburzeń hormonalnych. Mogą być one związane okresem ciąży, przekwitania, chorób (tarczycy, jajników, nadnerczy), a także stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Niestety, niektóre przebarwienia takie jak np. piegi mogą być dziedziczone.

Likwidacja przebarwień na twarzy przy pomocy domowych maseczek

Walkę z niechcianymi zmianami można rozpocząć w domowym zaciszu przy pomocy samodzielnie przygotowanych maseczek. Potrzebne do nich będą ogólnodostępne składniki. Pierwsza może być wykonana z ogórka. Tego należy zetrzeć na tarce, dodać kilka kropel soku z cytryny, a następnie nałożyć na skórę. Po około 10 minutach można zdejmować. Dzięki temu zabiegowi można liczyć na rozjaśnienie cery, a także oczyszczenie porów. Będzie to więc idealne rozwiązanie dla osób, które mają tłustą lub trądzikowa cerę. Drugą maseczkę można przygotować z sody oczyszczonej i wody mineralnej. Te dwa składniki należy połączyć w papkę, a następnie nałożyć na skórę z przebarwieniami. Po kilku zabiegach powinna zmniejszać się ich widoczność, a skóra powinna odzyskiwać blask. Ciekawym sposobem jest również przygotowanie toniku z soku z cytryny. Ten nakłada się na skórę przy pomocy wacika kosmetycznego.

Likwidacja przebarwień w salonie kosmetycznym

W salonach kosmetycznych można liczyć na kilka zabiegów, które będą w stanie w mniejszym lub większym stopniu uporać się ze zmianami. Likwidacja przebarwień może odbywać się przy pomocy peelingu, krioterapii, mezoterapii, a także zabiegu laserowego. Kosmetyczka np. z https://salonpieknecialo.pl/ po dokładnym obejrzeniu skóry i samych przebarwień powinna dokonać oceny jej kondycji. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie podjąć decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego zabiegu likwidującego przebarwienia. Warto pamiętać, że niezależnie od decyzji na jednym zabieg się nie skończy. Tylko seria może dać pożądane efekty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.