Wiadomości z Rybnika

Kosmetyki do spa – pielęgnacyjne formuły z najwyższej półki

  • Dodano: 2021-10-25 15:45

Wizyta w spa to doskonały pomysł na spędzenie czasu. To relaks nie tylko dla ciała, ale też dla duszy. Piękna skóra jest zaledwie efektem ubocznym wykonanych zabiegów. Chociaż nie każdego stać na weekendowe wyjazdy do spa, wszyscy możemy zadbać o siebie z domu. Potrzebujemy zaledwie wolnego dnia, wanny oraz odpowiedniego nastroju. Jeśli zależy nam nie tylko na odpoczynku, ale też na poprawie kondycji swojej skóry, warto zainwestować w wysokiej jakości profesjonalne kosmetyki. 

Kosmetyki do spa – czym różnią się od tradycyjnych?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego po wizycie w spa ich skóra jest taka miękka i gładka, a po domowej pielęgnacji nie. Sekretem są wykorzystywane kosmetyki. Produkty profesjonalne są bardziej skoncentrowane, czyli zawierają więcej składników aktywnych. Na przykład kwas hialuronowy może być wielkocząsteczkowy, małocząsteczkowy, jak również ultramałocząsteczkowy. W najgłębsze warstwy skóry wnika oczywiście ten trzeci, dlatego to właśnie on jest najczęściej stosowany przy produkcji kosmetyków do spa. Analogicznie jest z innymi składnikami. Profesjonalne formuły są z reguły bogatsze w składniki mineralne, które są całkowicie bezpieczne dla skóry. Nie zawierają wysuszającego alkoholu ani parabenów – w większości przypadków bazują na naturalnych surowcach.

Jakie kosmetyki do spa wybierać?

Kosmetyki do spa powinny nie tylko zapewniać zadowalające efekty, ale też rozpieszczać zmysły. Właśnie dlatego warto, aby miały zachęcający zapach. Dobrze, gdy jest on wynikiem kombinacji naturalnych składników, a nie sztucznych substancji zapachowych. Produkty pozbawione chemii sprawdzają się doskonale u większości osób. W najlepszych spa wykorzystuje się kosmetyki takie jak https://casheenaturals.pl/, które można kupić również do użytku własnego. Stosując sprawdzone preparaty, łatwiej poprawić stan skóry bez wydawania pieniędzy na wizyty w gabinetach odnowy biologicznej. Sole do kąpieli i świece sojowe pozwalają stworzyć relaksujący nastrój i poczuć przyjemność wynikającą ze świadomej pielęgnacji. To niezbędne elementy domowego spa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.