Wiadomości z Rybnika

Jakie zalety ma skorzystanie z usług doradcy finansowego przy kredycie hipotecznym

  • Dodano: 2020-08-05 18:15

Kupno nowego mieszkania zawsze jest olbrzymim wyzwaniem – zwłaszcza wtedy, gdy własne lokum kupujemy po raz pierwszy. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji będzie skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, lecz podkreślić należy, że nie jest to usługa dostępna tylko dla osób kupujących mieszkanie po raz pierwszy. Każdy ma prawo zwrócić się o pomoc do doradcy, a oto jak może skorzystać na takiej współpracy:

Znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego

Kredyt na mieszkanie uzyskać jest o wiele trudniej, niż standardowy. Zainteresowane taką usługą finansową osoby muszą najpierw przebić się przez szereg druczków i zawiłości prawnych, by wstępnie dowiedzieć się, jakie banki są wstępnie zainteresowane udzieleniem im finansowania, a następnie przejść gruntową analizę zdolności kredytowej. Sprawia to, że czując się zagubione i zestresowane, często podejmują błędne decyzje i chcąc jak najszybciej zakończyć ten etap i otrzymać gotówkę, decydują się na podpisanie niekorzystnych dla siebie umów. Właśnie dlatego tak ważne jest skorzystanie z usług doradcy finansowego. Pomoże on w dobraniu odpowiedniej oferty kredytu, analizując przepisy prawne i warunki kredytowania przewidziane w regulaminie danego banku. Zaalarmuje, jeśli uzna że z jakiegoś powodu oferta banku jest dla klienta niekorzystna, a także pomoże w znalezieniu bardziej optymalnej propozycji. Dobry doradca finansowy jest już zaznajomiony z ofertą najważniejszych banków i instytucki finansowych, dlatego działa szybko i skutecznie.

Negocjacje z bankami

Profesjonalny doradca kredytowy Warszawa nie tylko pomaga klientowi w znalezieniu odpowiedniego kredytu hipotecznego, lecz wspiera go także w negocjacjach z bankami. Jego zadaniem jest takie pokierowanie sprawą, by ostateczna propozycja przedstawiona przez bank klientowi była jak najbardziej korzystna jeśli chodzi o np. wysokość rat czy oprocentowanie roczne. Negocjacje takie zazwyczaj cechują się bardzo wysoką skutecznością, ponieważ pośrednik zna zarówno ofertę banku, jak i jego oczekiwania wobec klienta. Ma on też doświadczenie zaczerpnięte z negocjacji prowadzonych dla innych klientów, dlatego też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak należy rozmawiać z daną instytucją, by uzyskać możliwie najkorzystniejsze rozstrzygnięcie.

Bezproblemowa współpraca, nawet po uzyskaniu finansowania

Współpraca klienta z doradcą kredytowym nie musi kończyć się z chwilą uzyskania kredytu hipotecznego. Na życzenie klienta współpracę można kontynuować już po udzieleniu finansowania. Pośrednik będzie wówczas monitorował spłatę zadłużenia i prawidłowość kroków podejmowanych przez bank. Pomoże także, w razie potrzeby, w uzyskaniu nowej, lepszej oferty spłaty kredytu hipotecznego, a także podpowie, jak w kredycie hipotecznym uwzględnić dodatkowe wydatki, na przykład remont. Współpraca klienta z doradcą przebiega bezproblemowo, ponieważ możliwych jest wiele różnych dróg komunikacji. Po podpisaniu umowy z agentem kontaktować się z nim można osobiście, telefonicznie czy też drogą internetową. Umożliwia to szybką i bezproblemową konsultację, nawet jeśli któraś ze stron nie ma w danej chwili czasu lub możliwości spotkania w cztery oczy

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.