Wiadomości z Rybnika

Jak wybrać optymalny hosting?

  • Dodano: 2015-06-18 17:15

Hosting jest wyodrębnionym miejscem dysku twardego, stale podłączonego do internetu. Na wydzielonym dla nas miejscu możemy przechowywać wszystkie dane: pliki multimedialne, dokumenty, konta e-mail oraz właśnie strony internetowe, serwisy i portale. Wybór odpowiedniego rodzaju usługi hostingowej jest bardzo istotny - zbyt małe wartości jej parametrów w stosunku do zaawansowania prowadzonej działalności mogą odpowiadać za niepoprawne funkcjonowanie strony np. wyjątkowo długi czas ładowania całej witryny lub zdjęć. A nie jest tajemnicą, że nic nie zniechęca potencjalnego czytelnika lub klienta tak skutecznie jak długi czas oczekiwania. Trafnie sprawę doboru hostingu na przykładzie sklepów internetowych przedstawia artykuł http://nf.pl/manager/jak-wybrac-dobry-hosting-dla-sklepu-internetowego,,49859,1.

Na rynku można znaleźć płatne i darmowe hostingi. Jeżeli myślimy o swojej działalności na poważnie nie można rozważać między tymi dwiema wersjami: bezpłatny hosting równa się najczęściej nachalnym reklamom, częstym awariom, a przede wszystkim mocno ograniczonym funkcjom (niewielki transfer danych i ograniczona przestrzeń na dysku to tylko niektóre z nich). Płatna opcja pozwala uniknąć tego typu problemów, a zatem zwiększyć komfort użytkowania zarówno przez nas jak i użytkownika. Nie warto także pomijać faktu, że bez reklam oraz dzięki licznym możliwościom oferowanym przez płatne wersje witryna jest po prostu bardziej atrakcyjna pod względem wizualnym.

Wyróżniamy kilka rodzajów hostingu, każdy z nich charakteryzują określone właściwości, czyniące go odpowiednim pod względem stopnia zaawansowania i aktywności prowadzenia strony. Optymalnym rozwiązaniem dla większości zainteresowanych może okazać się hosting dedykowany. To opcja przeznaczona dla osób, dla których limity w ramach hostingu www są zbyt małe, a nie znają się oni na zarządzaniu serwerem VPS. Nawet najtańsza wersja daje duże możliwości klientom, oferując m.in. dużą moc, możliwość konfiguracji, niską cenę i łatwe zarządzanie. Nie trzeba znać się na zarządzaniu serwerem, bo uzyskuje się dostęp do konta administratora DirectAdmin, dzięki któremu można równie skutecznie zarządzać hostingiem. Ciekawą ofertę możemy znaleźć na stronie firmy NetDC, w zakładce serwery dedykowane.

Rynek tego typu usług rozwija się wyjątkowo dynamicznie - w Polsce istnieje wiele firm oferujących wolną przestrzeń na serwerach, warto więc dokonać w tej kwestii możliwie najlepszego wyboru. Najlepszym rozwiązaniem będzie zapytanie realnych znajomych kogo polecają. Informacje możemy zweryfikować w różnego rodzaju zestawieniach rankingowych. Wybierając ofertę warto skonsultować się także z osobą, która będzie nam tworzyć witrynę. Szukając odpowiedniego konta należy zwrócić uwagę na pojemność serwera, transfer, uptime (bezawaryjny czas działania) i backupy (kopie bezpieczeństwa). Warto dowiedzieć się u hostingodawcy, czy po przekroczeniu transferu usługa zostaje wstrzymana, czy będzie naliczała dodatkowe opłaty. W przeciwnym razie możemy być zaskoczeni wysokością faktury za hosting.Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.