Wiadomości z Rybnika

Jak poprawnie wymieszać zaprawę budowlaną?

  • Dodano: 2023-04-05 12:00

Trwałość zaprawy wymaga w znacznym stopniu dokładnego wymieszania materiału suchego z wodą. Nierównomierne wymieszanie w nieodpowiednich proporcjach oraz niesprzyjających warunkach może wpływać na niską trwałość zaprawy. Zwykle materiał miesza się za pomocą mieszadła ręcznego lub mieszarki do zapraw elektrycznej. Należy przestrzegać zaleceń producentów dotyczących proporcji materiału suchego do wody, by wykorzystać w pełni potencjał surowca.

Instrukcja mieszania zaprawy 

Producenci oferują gotowe materiały w postaci mieszanek, w skład których wchodzą odpowiednie dodatki chemiczne oraz cement. Z racji na różne proporcje stosowane przez różnych producentów, których na rynku jest mnóstwo, należy przeczytać opakowanie i dostosować ilość użytej wody, do ilości użytego materiału. Z doświadczenia wielu firm można wywnioskować, że mieszanie na oko nie zdaje egzaminu.

Jak mieszać zaprawę murarską?

Do rozpoczęcia pracy najlepiej zastosować jest plastikowe wiadra budowlane. Wielkość wiader zależy od ilości rozrabianego materiału. Zwykle są to wiadra 10-30 litrów. Ważna jest kolejność łączenia składników. Najpierw wlewamy wodę do czystego naczynia, a następnie wsypujemy mieszankę. W przeciwnym razie mieszanie może być utrudnione i mogą powstać “kluchy”. 

Nie zapomnij o zużyciu rozrobionej zaprawy w ciągu kilku godzin. Dokładne parametry powinny być umieszczone na opakowaniu mieszanki. 

Czym mieszać zaprawę? Mieszarka do zapraw 

Zaprawę można mieszać za pomocą mieszadła ręcznego. Rekomendujemy jednak mieszarki do zapraw, które to wyręczą nas i zdecydowanie lepiej wymieszają materiał z wodą. Jednym ze sprzętów godnym uwagi jest stosunkowo tanie mieszadło elektryczne do zapraw i farb PM-MI-2600. Prosta konstrukcja, lekka waga oraz aż 6-stopniowa regulacja obrotów w zupełności wystarczy do większości zadań tego typu. Dobrze wyprofilowany uchwyt oraz elektryczny włącznik w nim umieszczony pozwoli na komfort pracy. Waga mieszalnika do zaprawy to jedyne 4,6 kg.

Mieszarka elektryczna do zapraw 

Z naszego wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu sklepu Artbud, które wyposaża pracowników i inwestorów w tego typu sprzęty od lat, rekomendujemy zainwestowanie w mieszalnik do zapraw elektryczny. Model należy dostosować do częstotliwości użycia oraz wielkości wykonywanych prac. Dostępnych jest wiele modeli. Od wspomnianego powyżej modelu klasy tańszej po sprzęty klasy wyższej jak np. mieszarka uniwersalna elektryczna RUBIMIX-9 DUPLEX o dużej mocy 1350W. 

Warto również napomknąć o trzech modelach marki RUBIMIX-9. Są to m.in 

  1. Mieszarka uniwersalna elektryczna do zapraw RUBIMIX-9 DUPLEX Rubi  o mocy 1350W i wadze 6,8 kg.
  2. Mieszarka uniwersalna elektryczna do zapraw RUBIMIX-9 N Rubi o mocy 1200W i wadze 5,5 kg.
  3. Mieszarka uniwersalna elektryczna do zapraw Rubimix-9 Supertorque o mocy 1800W i wadze 7,9 kg.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.