Wiadomości z Rybnika

Busy z Anglii do Polski - jak podróżować wygodnie między tymi krajami?

  • Dodano: 2019-10-23 11:45

Z Europy do Wielkiej Brytanii możemy dostać się na wiele sposobów. Obecnie podróże te nie sprawiają nam żadnego problemu. Każdy z nas może bowiem wybrać najdogodniejszy dla niego środek transportu. Jednym z nich są busy z Anglii do Polski.

Z Anglii do Polski – z jakich środków lokomocji możemy korzystać?

W dzisiejszych czasach podróżowanie po całym świecie jest bardzo proste. Istnieje wiele połączeń do różnych zakątków świata. Do wyboru mamy drogę lotniczą, morską, kolejową czy samochodową. Podobnie jest w przypadku wysp brytyjskich. Dawniej do Anglii można było się dostać wyłącznie przeprawą promową. Nie jest to najszybszy sposób, dlatego w XX wieku pojawiły się kolejne alternatywy. Możliwość lotu samolotem całkowicie zrewolucjonizowała transport między Anglią a Europą. Krótki czas lotu sprawił, że wiele osób zaczęło korzystać z tego rozwiązania. Wiążą się z nim jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim bagaże. Ich wielkość jest ściśle uregulowana przepisami. Jadąc więc do Anglii na dłużej będziemy musieli mocno ograniczyć rzeczy. Problemem może także okazać się wcześniejsza rezerwacja biletu. Im szybciej to zrobimy, tym tańszy bilet zakupimy. Nie każdy jednak może podjąć decyzję o terminie wyjazdu tak szybko. Dlatego jest jeszcze jeden sposób, który cieszy się dużą popularnością. To przejazd mostem na dnie kanału La Manche. Eurotunel, bo tak nazywa się to rozwiązanie, funkcjonuje od 1994 roku. Jego budowa ziściła kilkudziesięcioletnie starania Francji i Anglii o połączeniu obu państw drogą lądową. Eurotunel to trzy tunele: dwa kolejowe i jeden serwisowy. Kursujące nim pociągi przewożą pasażerów oraz rozmaite pojazdy. Dzięki temu możemy korzystać z własnego samochodu na terenie Anglii.

Busy z Anglii do Polski – dlaczego warto udać się w taką podróż?

Budowa Eurotunelu sprawiła, że bardzo mocno rozwinął się transport busami. Rozwiązanie to jest świetną alternatywą dla lotów i rejsów promami. W dodatku opłaca się o wiele bardziej niż jazda autem na własną rękę. Busy z Anglii do Polski odjeżdżają praktycznie ze wszystkich większych miast. Dzięki temu nie musisz organizować sobie taksówek czy komunikacji miejskiej. Busy z Anglii do Polski są w pełni przystosowane do wielogodzinnej jazdy. Posiadają wyprofilowane fotele, dużo miejsca na nogi, a także dostęp do Wi-Fi i telewizji. Bilety na busy z Anglii do Polski kupisz przez internet https://www.mastertravel.pl/busy,anglia-polska.html. Wystarczy wypełnić formularz i dokonać płatności, a bilet zostanie wysłany drogą elektroniczną. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to odpowiedzi możesz szukać na infolinii obsługiwanej przez daną firmę. Wówczas będziesz mieć pewność, że posiadasz wszelkie niezbędne informacje na temat twojej podróży.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.