Wiadomości z Rybnika

Artykuły pomagające w codziennej pracy biurowej. W co warto się zaopatrzyć?

  • Dodano: 2020-02-13 12:30

Akcesoria są podstawą właściwie funkcjonującego biura, materiały biurowe zapewniają wygodę pracowników, ułatwiają wykonywanie codziennych różnorodnych prac i obowiązków oraz pomagają zachować porządek np. w dokumentach. I tu powstaje pytanie, w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

Drobne akcesoria, które warto posiadać pod ręką

Kupując akcesoria biurowe, nie można zapomnieć o drobnych akcesoriach, które pomogą w segregowaniu i archiwizowaniu potrzebnych i ważnych dokumentów. Jak każdy wie, dokumenty lubią się gubić, dlatego też najlepiej jest zadbać o np. specjalny organizer na biurko. Pozwoli on na trzymanie papierów w jednym miejscu oraz da nam dodatkowe miejsce na inne przybory biurowe, należy również pamiętać o koszyczkach czy przybornikach na wszelkiego typu długopisy, czy zakreślacze. Mając je pod ręką, zawsze zaoszczędzimy trochę czasu bez potrzeby poszukiwania czegoś do pisania.

Niezbędne akcesoria do pisania

-Długopisy.

Raczej nikt nie może sobie wyobrazić poprawnie prosperującej firmy bez długopisów wszelkiego rodzaju. Długopisy to przybory, których nie może zabraknąć na biurku każdego pracownika. Dlatego warto zainwestować w różne długopisy np. z czarnym i niebieskim tuszem, automatyczne, cienkopisy czy też długopisy kolorowe. Dobrze jest zrobić zapas, aby nikomu niczego nie zabrakło. Do niezbędnych przyrządów do pisania należy zaliczyć również ołówki i markery oraz wszelkiego rodzaju akcesoria to korygowania jak: gumki, korektory w płynie lub taśmie.

-Dziurkacze, zszywki oraz taśmy klejące.

Często zamawiając artykuły biurowe, zapominamy o kupieniu takich właśnie drobnych akcesoriów, które są niezmiernie ważne na co dzień, chociaż na pozór niewidoczne, potrzebne nam są jednak tylko wtedy gdy okazują się niezbędne do wykonania pracy np. podczas przygotowywania korespondencji do wysyłki czy porządkowania dokumentów. Warto wiedzieć, iż dostępne na rynku są trzy rodzaje przyborów do łączenia- zszywacze długoramienne archiwizacyjne oraz standardowe.

Ostatni rodzaj świetnie nada się do codziennej pracy w biurze, zszywa on do 50 kartek papieru naraz, kiedy jednak np. w drukarni przyda się zszywać archiwizacyjny posiadającą dużą siłę nacisku. Dobrze jest zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty tak, aby mogły posłużyć nawet kilka lat.

-Spinacze, gumki i pinezki.

Małe, lecz nieraz bardzo potrzebne przybory, najlepiej trzymać je w przeznaczonym do tego pudełku lub organizerze na biurku, aby móc sięgnąć po nie w każdym momencie pracy. Tutaj należy zadbać o niemalże hurtową ilość tego produktu.

Porządkowanie i prezentacja dokumentów

Istnieje teoria mówiąca, iż bałagan na biurku równa się chaos w głowie, zatem najlepiej zadbać o to, aby dokumenty czy inne przybory miały swoje miejsce. Mogą w tym pomóc:

-Segregatory z koszulkami na dokumenty.

Dostępne na runku w wielu kolorach i wielkościach. Aby łatwiej uporządkować dokumenty, można wprowadzić system archiwizacji za pomocą ich kolorów np. w zielonych segregatorach trzymać rachunki a w niebieskich- umowy etc. Pozwoli to zachować czystość oraz pozwoli również zaoszczędzić czas.

-Teczki i foldery.

Istnieje wiele rodzai tych akcesoriów: z gumką, zwykłe, na zatrzask, z rączką czy też z przekładkami. Pomagają one w archiwizacji dokumentów, lecz nie tylko. Sprawdzą się świetnie również podczas szkoleń czy prezentacji oraz pozwolą łatwo przechowywać tam
notatki, dokumenty czy faktury.

-Ofertówki i skoroszyty do prezentacji.

Niezawodne podczas wszelkiego rodzaju meetingów w celu np. prezentacji usług i produktów lub reklamowania działalności.

Tablice

W każdym biurze powinna znaleźć się przynajmniej jedna duża tablica, na której zapisywać można działania, wyniki lub zadania do wykonania na dany dzień. Najlepszą tablicą będzie ta na markery, łatwa do utrzymania w czystości i łatwa w użytkowaniu.

Podsumowując, jeżeli planujesz wyposażyć swoje biuro w potrzebne Ci akcesoria, pamiętaj, aby szczegółowo przyjrzeć się, czego potrzebujesz i czego możesz potrzebować, dlatego dopasuj ilość, oraz ich rodzaj do prowadzonej działalności, jeżeli to zrobisz, ułatwisz pracę nie tylko sobie, ale również wszystkim pracownikom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.