Wiadomości z Rybnika

Żużlowa Polska kontra Reszta Świata

  • Dodano: 2014-10-07 08:15, aktualizacja: 2014-10-07 08:19

W niedzielę, 12 października br., na rybnickim stadionie żużlowa reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Reszty Świata. Zapowiada się wspaniałe widowisko sportowe, któremu towarzyszyć będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Mecz żużlowy Polska – Reszta Świata to z pewnością jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych roku w regionie. Na torze zobaczymy gwiazdy speedwaya. Polskę reprezentować będą: Tomasz Gollob, Piotr Pawlicki, Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Krzysztof Kasprzak i Kacper Woryna. W składzie drużyny Reszty Świata znajdą się: Grigorij Łaguta, Matej Zagar, Tai Woffinden, Andreas Jonsson, Troy Batchelor i Dakota North.

Relację z zawodów przeprowadzi na żywo TVP Sport!

Więcej informacji o wydarzeniu oraz sprzedaży biletów TUTAJ.

Podczas imprezy zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku – „Kibice Żużla Przeciw Białaczce – Mecz Polska – Reszta Świata”. Akcja organizowana jest przez Fundację DKMS Polska. Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się na Stadionie Miejskim w Rybniku w godzinach od: 13:00 do 17:00. 

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Więcej informacji TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również