Wiadomości z Rybnika

Złoto dla Marty Piszczek! Rybniczanka z kolejnym medalem Halowego Pucharu Śląska

  • Dodano: 2020-10-14 06:30, aktualizacja: 2020-10-14 10:04

Marta Piszczek wywalczyła kolejne trofeum w skokach przez przeszkody – złoto w Halowym Pucharze Śląsk.

Cykl zawodów rozpoczął się 8 lutego i składał się z 8 konkursów oraz turnieju finałowego, który odbył się 11 października w Ośrodku jeździeckim Zbrosławice. Zawody mają charakter pucharowy. Zawodniczka z Rybnika w cyklu zdobyła łącznie 58 punktów (na 60 możliwych), bezbłędnie pojechała także w finale zdobywając złoty medal całego cyklu (łączny wynik 98 pkt na 100 możliwych).

Sukces młodej Rybniczanki

Marta uzyskała zwycięstwo w pucharze pomimo relatywnie młodego wieku (zawodniczka ma obecnie 12 lat a w zawodach w tej kategorii startują zawodnicy do 16 roku życia). Pomimo tego trudnego sezonu spowodowanego pandemią możemy uznać sezon 2020 za bardzo udany. Marta ma na koncie już w tym roku tytuł mistrza województwa opolskiego (finały odbyły się w Jakubowicach w sierpniu).

Zawodniczka dotarła także do ścisłego finału Mistrzostw Polski -  zaliczyła tam bardzo udany debiut i została sklasyfikowana na 16 pozycji. Dużym osiągnięciem jest także 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Południowej, które odbyły się w Żywcu 2 tygodnie temu - komentuje Stanisława Gawałek, trener i właściciel klubu KJK Elizar.

Trenuję od kilku lat 2-3 godzinny dziennie przez cały rok. Bardzo lubię spędzać czas z końmi i mam nadzieję, że uda mi się połączyć naukę z jeździectwem. Cały swój wolny czas poświęcam treningom oraz opiece nad końmi. Przesiadam się po Pucharze Śląska na duże konie i wyższe przeszkody. Mam nadzieję, że tam także uda mi się uzyskać dobre wyniki - dodaje Marta Piszczek.

Marta Piszczek, na co dzień jest uczennicą 7 klasy szkoły podstawowej. Przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 4 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Złoto dla Marty Piszczek! Rybniczanka z kolejnym medalem Halowego Pucharu Śląska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również