Wiadomości z Rybnika

Kolejny sukces uczniów z Rybnika!

  • Dodano: 2020-09-17 12:15, aktualizacja: 2020-09-18 09:11

15 września 2020 r. odbył się finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników 2020, który z powodu pandemii koronawirusa przybrał formę online.

W eliminacjach wzięło udział blisko 2900 uczestników w czterech kategoriach. Awans do finału wymagał udzielenia poprawnej odpowiedzi na co najmniej 24 z 30 pytań przygotowanych przez partnerów Mistrzostw i Grzegorza Dudę - ambasadora konkursu. 

Do finału mistrzostw zakwalifikowały się dwie drużyny uczniów klasy drugiej Branżowej Szkoły

I Stopnia nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku: jedna - w kategorii Elektromobilni, w skład której weszli Kamil Ochojski i Szymon Zimoń, druga – w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, którą tworzyli Bartosz Motyka i Patryk Skaba. 

Dużym sukcesem naszych uczniów było już samo zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego finału, ponieważ jako uczniowie szkoły branżowej rywalizowali z uczniami techników z całej Polski.  O wszechstronnym przygotowaniu uczniów do konkursów świadczy fakt, że w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych rywalizowali oni z uczniami techników kształcących w zawodach rolniczych. 

Warto podkreślić, że kategorię iElektromobilni objął honorowym patronatem Minister Klimatu – Michał Kurtyka, natomiast kategorię Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski przy współpracy Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego  w Bydgoszczy.

W tak prestiżowych ogólnopolskich konkursach nasi uczniowie Kamil Ochojski i Szymon Zimoń nie tylko nawiązali rywalizację z najlepszymi uczniami szkół średnich z całej Polski, ale zostali laureatami trzeciego miejsca w kategorii iElektromobilni.
Czekamy na ostateczne wyniki konkursu pozostałych uczniów. Dziś można powiedzieć, że wysokie wyniki uzyskane w tak prestiżowych konkursach świadczą o wszechstronności naszych uczniów i wysokiej jakości nauczania. To zasługa wszystkich nauczycieli, ale przede wszystkim sukces uczniów, którzy poświęcili rok na intensywne przygotowania do konkursu. Należy podkreślić, że są to pierwsi uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1, którzy nie tylko zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu, ale także zdobyli podium i tytuł laureata. 

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele ZST w Rybniku: p. Daria Holona, p. Tomasz Reclik i p. Wojciech Prostacki

W trakcie transmisji finałów podczas głosowania w rankingu na najpopularniejszą szkołę ZST w Rybniku zajął czwarte miejsce w Polsce, uzyskując 2523 głosy. Do zdobycia podium i nagrody dla naszej szkoły w postaci zapasu środków do dezynfekcji rąk i powierzchni zabrakło 706 głosów. Najlepsza szkoła z Nakła nad Notecią uzyskała 7126 głosów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również