Wiadomości z Rybnika

Żałoba narodowa w dzień pogrzebu Pawła Adamowicza

  • Dodano: 2019-01-15 12:45

Prezydent Andrzej Duda ogłosił wczoraj, że dzień pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie jednocześnie dniem żałoby narodowej w całym kraju. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Paweł Adamowicz nie przeżył ataku nożownika

Paweł Adamowicz zmarł wczoraj (14 stycznia) po godzinie 14. Prezydent Gdańska nie przeżył ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po ataku Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Lekarze przeprowadzili blisko 5-godzinną operację, walczyli przez wiele godzin o życie prezydenta. Niestety, nie udało się go uratować.

Prezydent Gdańska miał 53 lata. Osierocił dwie córki. Termin pogrzebu Pawła Adamowicza będzie wyznaczony już wkrótce.

Żałoba narodowa

Żałoba narodowa w Polsce ogłaszana jest przez władze państwowe w związku ze śmiercią wybitnej osoby, na skutek tragicznych wydarzeń bądź jako rodzaj hołdu dla ofiar katastrofy. Ostatni raz żałoba narodowa wprowadzona była 23 grudnia ubiegłego roku po wypadku w czeskiej kopalni w Karwinie.

Zarówno supermarkety, jak i galerie handlowe czynne będą w regularnych godzinach. Na czas trwania żałoby narodowej odwołana zostanie większość imprez masowych m.in. wydarzenia sportowe czy koncerty, a wiele stacji TV zmieni też program telewizyjny. W żałobę narodową nie będą emitowane programy rozrywkowe ani komedie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również