Wiadomości z Rybnika

XI Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie

 • Dodano: 2019-11-26 13:45

XI  Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie rozpocznie się 29 listopada Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który potrwa do 23 grudnia.


Ustawione na płycie rynku stoiska handlowe i gastronomiczne czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 21.00.  

Uzupełnieniem jarmarcznych domków będzie „mostek życzeń”, tradycyjna świąteczna piramida oraz „krzywe” domki dla najmłodszych. Nie zabraknie oczywiście innych świątecznych atrakcji:
 

7 grudnia (sobota)
„O Mikołaju i zimowych skrzatach”

 • 17.00 – rozpoczęcie wydarzenia, przywitanie gości przez konferansjera, uroczyste rozświetlenie choinki
 • 17.30 „O Mikołaju i zimowych skrzatach”- wyjątkowy program estradowy w wykonaniu Radosława Kubika. W programie: wjazd Świętego Mikołaja na saniach, spektakl w wykonaniu Teatru Kubika: „Czarodziejski prezent skrzata” z udziałem dzieci, bitwa śnieżna, taniec z Mikołajem, Koło fortuny - quiz o Mikołaju, balonowe szaleństwo,  prezenty

Dodatkowo poza sceną: Szczudlarskie skrzaty ze świt Świętego Mikołaja, przejażdżki saniami Św. Mikołaja, malowanie z Mikołajem na gigantycznej sztaludze. Tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie też można skorzystać bezpłatnie z ustawionej na rynku karuzeli oraz zrobić zdjęcie z pluszowymi maskotkami.

 
14 grudnia (sobota)
Śląskie kolędowanie

 • Występ artystów znanych ze Śląskiej Listy Szlagierów TVS - Jacka Kieroka i Mirka Szołtyska.
 • Malowanie twarzy najmłodszym.
 • Kolejka turystyczna w godz. 15.00-18.00.
   

21 grudnia (sobota)
„Świąteczna melodia”

 • 17.00-17.30 Wigilijka z mieszkańcami, przekazanie Ognia Betlejemskiego przez Harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej, wspólne życzenia Prezydenta Miasta.
 • 17.30 koncert zespołu Kawa z Mlekiem
 • 18.15 Koncert MeloMany
 • 19.30 Akustyczny koncert zespołu LemON
   

Dodatkowo w ramach programu Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się szereg imprez towarzyszących organizowanych przez instytucje kultury oraz cykl warsztatów w punkcie halo!Rybnik, wzorem roku ubiegłego.

Dodatkowo tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie można skorzystać bezpłatnie z warsztatów tworzenia ozdób świątecznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również