Wiadomości z Rybnika

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

  • Dodano: 2015-03-26 08:30, aktualizacja: 2015-04-15 08:56
Czy dorośli potrafią bawić się jak dzieci? Czy dzieciom spodobają się zabawy i atrakcje  z czasów dzieciństwa swoich rodziców? Przekonamy się o tym w sobotę 25 kwietnia br. w Rybniku-Niewiadomiu podczas rodzinnej gry miejskiej zatytułowanej „Wszyscy jesteśmy dziećmi!”
 
Do udziału w grze zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcą spędzić kilka godzin w klimacie beztroskiego dzieciństwa. A to wszystko z fajnymi nagrodami i w otoczeniu najciekawszych miejsc na terenie Rybnika-Niewiadomia. Udział w grze jest bezpłatny.
 
Celem gry jest wspólne, radosne świętowanie 60. rocznicy funkcjonowania Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu oraz pokazanie uczestnikom gry tego, co w dzielnicy najciekawsze. Zadania gry przygotowano m.in. na boisku klubowym KS „Polonia” Niewiadom, przy wieży widokowej Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, w świetlicy parafialnej Kościoła pw. Bożego Ciała i św. Barbary, ZSP nr 2 im. Janusza Korczaka oraz oczywiście w Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu, który jest organizatorem gry. Dla wszystkich dzieci przewidziano słodkie niespodzianki, a dla najlepszych drużyn w każdej z kategorii (dorośli i dorośli z dziećmi) sympatyczne nagrody! Udział w grze jest bezpłatny.
 
Gra jest przeznaczona dla szerokiej grupy odbiorców: rodzin z dziećmi, ale także młodzieży i osób dorosłych bez względu na wiek, którzy chcą spędzić kilka godzin w klimacie beztroskiego dzieciństwa. Do gry nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy wiedza ogólna, trochę wspomnień z dzieciństwa i co najważniejsze – humor i chęć dobrej zabawy! Zadania wymagające ruchu będą przygotowane tak, by mogły w nich uczestniczyć osoby o przeciętnej kondycji, warto jednak zadbać o wygodne buty, gdyż całą trasę gry będzie się pokonywało pieszo. Co najważniejsze – gra nie jest wyścigiem, ani egzaminem, a jeśli któreś z zadań nie będzie z jakichś przyczyn odpowiadało graczom, zawsze będzie można je pominąć.
 
Gra rozpocznie się o 15.00 i potrwa do godziny 19.00, a uroczyste zakończenie zaplanowano około godziny 20.00.
 
 
Jak wziąć udział w grze?
 
Do udziału w grze niezbędna jest rejestracja, która odbędzie się w dniu imprezy od 12.00 do 14.30 w Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu (ul. Ignacego Mościckiego 15). W grze można brać udział indywidualnie lub w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Do rejestracji drużyny wystarczy jeden pełnoletni przedstawiciel drużyny lub dorosły gracz indywidualny. Rejestracja może zakończyć się wcześniej w razie wyczerpania limitu 150 miejsc w grze. Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc na stronie gry www.dkniewiadom.eu. Z rezerwacji internetowej można skorzystać do 24 kwietnia 2015 (do godz. 22:00) lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc w grze.
 
Rywalizacja w dwóch kategoriach
 
Przewidziano dwie kategorie drużyn uczestniczących w grze. Pierwsza kategoria to osoby dorosłe (gdzie wszyscy członkowie drużyny mają powyżej 15-go roku życia), a druga kategoria to dorośli z dziećmi (gdzie co najmniej jedna osoba w drużynie ma poniżej 15-go roku życia). Zadania dla obu kategorii drużyn będą takie same, ale nagrody główne będą dwie – dla każdej z kategorii osobno.
 
Jak się przygotować do udziału w grze?
 
W trakcie gry drużyny mogą poruszać się pieszo lub ewentualnie jeździć rowerami (nie gwarantujemy jednak rowerowych miejsc parkingowych w żadnym z punktów gry). Trasa całej gry, obejmująca wszystkie punkty z zadaniami to łącznie kilka kilometrów spaceru, warto więc ubrać się wygodnie i zadbać o sportowe obuwie. W niektórych lokalizacjach gry będzie możliwość skorzystania z łazienki i toalety.
 
Jedno z zadań gry będzie polegało na robieniu zdjęć. Należy zabrać na grę aparat fotograficzny z wyświetlaczem umożliwiającym pokazanie wykonanego zdjęcia obsłudze gry. W zupełności wystarczy aparat fotograficzny w telefonie.
 
Bonus za przyjście na grę w przebraniach
 
Wszystkie drużyny, które przybędą na grę w przebraniach (nawiązujących do postaci z bajek/filmów/książek dla dzieci i młodzieży) otrzymają dodatkowe punkty. Tych, którzy obawiają się przebierania uspokajamy – nie jest to obowiązkowe, a co więcej - bonus punktowy będzie na tyle niewielki, że zespoły bez przebrań będą miały szansę nadrobić tę różnicę podczas gry. Mimo to zachęcamy do kolorowych strojów i stylizacji, bo dzięki nim łatwiej będzie poczuć powrót do dzieciństwa i uczynić imprezę jeszcze weselszą!
 
Pierwsze zadanie jeszcze przed startem gry!
 
W poniedziałek 20 kwietnia na stronie www.dkniewiadom.eu ukażą się pierwsze punktowane pytania gry. Rozwiązania będzie można wysłać mailem do 24 kwietnia do godziny 22.00 na adres office@silesiaevents.pl lub przynieść na grę. Osoby, które nie zdążą wcześniej wykonać zadania internetowego dostaną ten sam zestaw pytań w dniu gry.
 
Harmonogram imprezy w dniu 25 kwietnia br.
 
12.00 – 14.30 – rejestracja graczy w DK w Rybniku-Niewiadomiu (ul. Ignacego Mościckiego 15).
 
15.00 – start gry.
 
15.00 – 19.00 – czas gry, do 19.00 należy powrócić na metę gry w DK w Rybniku-Niewiadomiu.
 
19.00 – 19.45 – czas na podliczenie wyników (słodki poczęstunek dla oczekujących graczy),
 
a następnie uroczyste zakończenie gry i wręczenie nagród.
 
Kto za tym stoi?
 
Organizatorem gry jest Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Kreacją i realizacją gry zajmuje się Silesia Events. Partnerami i współorganizatorami gry są: KS „Polonia” Niewiadom, Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, Parafia pw. Bożego Ciała i św. Barbary oraz ZSP nr 2 im. Janusza Korczaka. 
Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.