Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Współpraca na rzecz wsparcia rodzin

  • Dodano: 2017-10-13 07:45, aktualizacja: 2017-10-12 12:35

Zapraszamy zainteresowane podmioty do współpracy w ramach Centrum Usług Wsparcia Rozwoju Rodziny, które powstanie w budynku byłego Oddziału Dermatologii dawnego Szpitala Miejskiego nr 1 (zespół budynków Juliusz).


Budynek ten obecnie jest zdewastowany i stoi pusty, jednak dzięki pozyskaniu środków z Unii Europejskiej, wkrótce rozpoczną się w nim prace budowlane, które pozwolą na dostosowanie obiektu do nowej funkcji.

Planuje się, iż po zakończeniu inwestycji w ramach Centrum Wsparcia Rozwoju Rodziny w budynku siedzibę będą miały: Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny – filia w Rybniku. Dodatkowo przewidziano tam również miejsce dla organizacji pozarządowych, działających na rzecz wsparcia nastoletniej młodzieży i jej rodzin wymagających szeroko rozumianego wsparcia terapeutycznego. Przewidujemy, że działalność Centrum (także w zakresie  działalności prowadzonej przez organizację pozarządową) będzie współfinansowana ze środków europejskich.

W związku z tym podmioty, które działają na rzecz młodzieży w zakresie wsparcia terapeutycznego zapraszamy do kontaktu. Szczegółowych informacji na temat działań planowanego Centrum udziela Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Rybnika –  tel. 32 43 92 335, mail: gospodarka@um.rybnik.pl

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.