Wiadomości z Rybnika

W dzielnicy Paruszowiec-Piaski trwa remont mola

  • Dodano: 2019-02-01 13:15

W dzielnicy Paruszowiec-Piaski na stawie trwa remont mola. Już wkrótce możliwość korzystania z malowniczego pomostu uzupełni ofertę rekreacyjną tej części miasta.

Nawierzchnia istniejącego tu od wielu lat molo wymieniana jest na deski kompozytowe, odnawiana jest również otaczająca pomost balustrada.

To kolejna inwestycja mająca uatrakcyjnić okolice paruszowickiego stawu – przypomina prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Molo sąsiaduje z otwartą w ubiegłym roku tężnią solankową, a cały teren otacza sieć nowo powstałych ścieżek pieszo-rowerowych. Nie brakuje tu również wygodnych elementów infrastruktury, takich jak ławki, stoły do gier planszowych czy stojaki rowerowe. W sezonie na wypoczywających czeka biblioteczka plenerowa i stoisko z gastronomią – dodaje prezydent.

Zasadzono również zieleń

Warto dodać, że wraz z wiosną widoczne będą również inne efekty działań mających polepszyć funkcjonalność i estetykę tego miejsca: ogrodnicy z Zarządu Zieleni Miejskiej posadzili tutaj kilka gatunków sosen i świerków, a także nowe krzewy, których ozdobą będzie rosarium. Całość uzupełnią ozdobne trawy.

Dla kierowców docierających w okolice tężni samochodami przygotowany został niewielki parking przy ul. Mikołowskiej. Zarówno parking jak i okalająca część stawu ścieżka to efekt prac Rybnickich Służb Komunalnych. Wykonawca remontu molo jest – na zlecenie ZZM – firma KWABUD Mirosław Wysopal z Gliwic. Koszt remontu to 242,5 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również