Wiadomości z Rybnika

"Twórcze Szaleństwa" w Pałacu Wąsowo. Pracownia Walor z Rybnika wróciła z wyjazdu

  • Dodano: 2023-08-09 11:15

Jak co roku w okresie wakacji letnich – Pracownia Walor, której opiekunem artystycznym jest pani Ewa Tomas-Modlich, udała się na swoje kolejne – 11 tym razem "twórcze szaleństwa".

Pracownia Walor przeżywała "twórcze szaleństwa"

W terminie od 30.07.2023 do 05.08.2023 grupa 33 uczestników zajęć, wraz z opiekunami panią Małgorzatą Piszczek oraz Iwoną Dragą cieszyła się pobytem w malowniczym i tajemniczym Pałacu Wąsowo w miejscowości Kuślin koło Poznania.

Architektura dziewiętnastowiecznego pałacu, neoklasycystycznego dworku Sczanieckich, ogromny park ze starymi lipami oraz kryjącymi tragiczną historię- dębami, nastrajały wszystkich do bardzo czynnego wypoczynku, do tworzenia szalonych, nietuzinkowych i wspaniałych kompozycji: malarskich, fotomontażowych, przestrzennych, rysunkowych jak i dzieł związanych z projektowaniem starych ubiorów, kostiumów, nakryć głowy.

Wspomnienia z Pleneru Artystycznego

Wszystkie prace, wszystkie tematy wykonywane w trakcie trwania pleneru ściśle związane były z zastanym miejscem, z jego ciekawą historią, ludźmi, którzy w tej historii zapisali się „wielkimi literami”. Nie zabrakło czasu na zwiedzanie, zabawy integracyjne, chwile dla siebie no i oczywiście burzę mózgów- po raz pierwszy grupa miała okazję wniknąć w „serce dzieła sztuki”, czyli stworzyć własną wersję- znanego dzieła danego artysty tzn. wziąć udział w zabawie „żywe obrazy”.

Pomysłowość ludzka nie zna granic- oprócz świetnej atmosfery, radości z działania, wszyscy mogli zobaczyć, jak fantastycznie poradzili sobie z trudnym jak na pierwszy raz zadaniem, oraz jak – z „niczego” można stworzyć „coś” i być dumnym z tego co się osiągnęło.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również