Wiadomości z Rybnika

Twoje zdrowie psychiczne się liczy!

  • Dodano: 2024-05-31 19:00

Doświadczyłeś lub doświadczasz kryzysu psychicznego? A może ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy? Rybnik oferuje bezpłatne wsparcie dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i ich bliskich.

"Spotkajmy się w dialogu"

Urząd Miasta Rybnika przyznał Fundacji Wielogłosu środki na kontynuację działań, które rozpoczęła w roku 2023 projektem "Spotkajmy się w dialogu". To odpowiedź na potrzeby mieszkańców dotyczące zdrowia psychicznego. W ramach realizowanego obecnie projektu mieszkańcy Rybnika mogą m.in. uczestniczyć w bezpłatnych sesjach terapeutycznych otwartego dialogu.

- Ich celem jest tworzenie sieci wsparcia i pomoc w odbudowaniu relacji, zwłaszcza w rodzinach, w których ktoś doświadczył kryzysu psychicznego - informuje Hanna Pasterny, przedstawicielka Fundacji Wielogłosu.

Dla kogo?

Wsparcie przeznaczone jest dla mieszkańców Rybnika, którzy osobiście doświadczyli kryzysu psychicznego, członków ich rodzin, przyjaciół, współpracowników, zainteresowanych tworzeniem sieci wsparcia. Osoba, która zmagała bądź zmaga się z kryzysem psychicznym do takiej sieci może zaprosić bliskich, znajomych, sąsiada, księdza, inne osoby, które są dla niej ważne. W Skandynawii, która jest kolebką otwartego dialogu, często zaprasza się też pracodawcę.

Miejsce spotkania

Spotkania będą odbywały się online na platformie Zoom. Dzięki temu do tworzenia sieci wsparcia możesz zaprosić też bliskich, którzy mieszkają poza Rybnikiem.

- Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Zawalcz o siebie, buduj relacje i twórz więzi, które wzmacniają zdrowie psychiczne. Przekaż informacje tym, którzy mogą potrzebować wsparcia - zachęca Hanna Pasterny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również