Wiadomości z Rybnika

Szkolenia w ZUS dla urzędników

  • Dodano: 2018-02-05 12:00

Szkolenia w ZUS dla urzędnikówRybnicki Oddział ZUS organizuje bezpłatne szkolenia dla pracowników urzędów miast, gmin i poczty polskiej z zakresu e-składki. Szkolenia odbędą się 15 lutego, w budynku ZUS przy ul. Jankowickiej 13 w Rybniku, o godz. 9.00 i o godz. 12.00.

Wiemy, że wielu naszych klientów zgłasza się do pracowników wydziałów gospodarczych z urzędów miast i gmin z pytaniami dotyczącymi opłacania składek do ZUS. Niejednokrotnie o to pytani są też pracownicy poczty, podczas wypełniania druku przelewu na poczcie przez przedsiębiorcę, który chce uregulować swoje zobowiązania wobec ZUS. Dlatego też żeby poprawić komfort pracy osób zajmujących się obsługą przedsiębiorcy, postanowiliśmy zaprosić pracowników innych instytucji na spotkanie, podczas którego wyjaśnimy co się zmieniło w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i jak to w praktyce wyglądają obecnie rozliczenia z ZUS  – informuje Beata Kopczyńska, koordynator ds. komunikacji i edukacji w Oddziale ZUS  w Rybniku.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc  na szkolenia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod  nr 32 4391 146.
Przypomnijmy, od 1 stycznia 2018 r. uległy zmianie zasady rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Teraz przedsiębiorca  jednym przelewem dokonanym na indywidualny numer rachunku, nadany przez ZUS, opłaci składki na: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych.

Każdą otrzymaną wpłatę ZUS podzieli automatycznie na wszystkie opłacane ubezpieczenia i fundusze zgodnie z ustalonym udziałem procentowym składek.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rybniku

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.