Wiadomości z Rybnika

"Szczupaki do Nacyny!" czyli Światowy Dzień Wody w Rybniku

  • Dodano: 2016-03-23 08:00, aktualizacja: 2018-03-18 21:39
W poniedziałek, 21 marca, na rybnickim rynku oraz nad rzeką Nacyną zorganizowany został Światowy Dzień Wody.
 
 
Wydarzenie przygotował Klub Gaja przy współudziale Miasta Rybnika. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Woda i praca”. W Rybniku edukacja ekologiczna została połączona z działaniami artystycznymi. Na uczestników zabawy czekały interaktywne gry i zabawy, kóre zakończyły się wspólnym przemarszem nad rzekę Nacynę, któremu towarzyszyło hasło „Szczupaki do Nacyny”. 
 
 
Uczniowie rybnickich szkół biorący udział w evencie mieli m.in. możliwość zapoznania się ze szczególną dla rybniczan rybą i rośliną, kręcenia Wodnym Kołem Fortuny i zmierzenia się z pytaniami o rzekach przepływających przez miasto. Tuż przed wymarszem nad Nacynę z uczestnikami zabawy spotkał się zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski.
 
 
 
Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi  na fakt, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
 
 
Podczas rybnickiej odsłony Światowego Dnia Wody Klub Gaja zainaugurował kolejną edycję programu „Zaadoptuj rzekę”, który angażuje do działań dla rzek, potoków, jezior i Morza Bałtyckiego. Uczestnicy wydarzenia zachęceni zostali do odkrywania w swojej okolicy rzek i innych akwenów oraz otaczania ich opieką.
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.