Wiadomości z Rybnika

Świadomy senior to bezpieczny senior

  • Dodano: 2021-10-06 07:00, aktualizacja: 2021-10-05 23:17

Tym razem policyjny profilkatyk spotkał się z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas Inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

Rybniccy policjanci odwiedzili seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas Inauguracji roku akademickiego 2021/2022. Spotkanie odbyło się w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Podczas uroczystości sierż. szt.  Lesław Mandrela uświadamiał, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą m. in. „na wnuczka, policjanta, administratora czy niedopłatę do prądu”, a także przypomniał o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Seniorzy mieli okazję również dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Starsi ludzie dzięki cyklicznym spotkaniom z policjantami stają się coraz bardziej świadomi. Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Przypomina się, co robić aby nie stać się ofiarą oszustwa:

  • W sytuacjach wzbudzających podejrzenia, że ktoś chce nas oszukać należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112, przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów;
  • Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym;
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych;
  • Zawsze potwierdzaj prośbę o pomoc;
  • Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc, w tym także z zagranicy grożą utratą pieniędzy;
  • Nigdy nie ulegaj presji czasu, którą wywierają oszuści.

Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również