Wiadomości z Rybnika

Strażacy świętowali na rybnickim rynku

  • Dodano: 2012-05-18 14:30

W czwartek, 17 maja na rybnickim rynku odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka, powiązane z obchodami 20 rocznicy powstania Państwowej Straży Pożarnej.

 

W obchodach wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu miasta Rybnika i powiatu rybnickiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście.

 

W ramach obchodów strażackiego święta, już od godziny 9:00 na rybnickim rynku trwały pokazy ratownictwa medycznego, podczas których wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz poćwiczyć pod nadzorem ratowników udzielanie tej pomocy na manekinach.

 

O godziny 11:00 podniesieniem flagi państwowej i odegraniem hymnu rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. W trakcie uroczystego apelu złożony został meldunek Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach bryg. Erwinowi Jaworudzkiemu, zasłużonym strażakom wręczono medale, odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

Wręczane były także okolicznościowe dyplomy związane z obchodami 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Cała uroczystość prowadzona była w uroczystej oprawie zgodnie z ceremoniałem pożarniczym.

 

Widowiskowym zakończeniem obchodów Dnia Strażaka były pokazy ratownictwa technicznego. Strażacy zademonstrowali przykładową akcję uwalniania osoby uwięzionej we wraku samochodu podczas wypadku drogowego.

 

Czytaj galerii ť

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również