Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Wirus w szkołach, przedszkolach i urzędzie miasta

  • Dodano: 2020-10-19 07:00, aktualizacja: 2020-10-18 15:04

Urząd Miasta udostępnia informacje na temat sytuacji panującej w rybnickich szkołach i przedszkolach (stan na 16 października).

Poniżej bieżące informacje ze szkół i przedszkoli w kontekście kolejnych pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa. 

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 - sanepid zlecił dla dzieci z 1 klasy, która miała chodzić do szkoły jednak nauczanie zdalne od 19 do 23 października (to w odniesieniu do wczorajszych informacji).
  • Przedszkole 32 – kwarantanna dla dzieci z kontaktu z nauczycielem, który miał wynik pozytywny, zajęcia zawieszone dla całego przedszkola do 22 października (zajęcia zdalne).
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym - 4 klasy (67 uczniów) na nauczaniu zdalnym do 23 października.
  • I LO – 1 nauczyciel – 6 klas w domu na nauczaniu zdalnym przez dwa tygodnie.
  • Szkoła Podstawowa nr 23 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym, ostatni raz był w szkole 14 października, to był dzień nauczyciela, więc mała liczba kontaktów, dyrektor szkoły czeka na decyzję sanepidu.
  • Zespół Szkół Budowlanych – 1 nauczyciel, 1 uczeń z wynikami pozytywnymi – ostatnio w szkole 8 października – dyrektor czeka na decyzję sanepidu.
  • Szkoła Podstawowa nr 20 – 1 pracownik obecny w szkole obecny 9 października , dyrektor szkoły czeka na decyzje sanepidu.

Od początku września ogniska wirusa pojawił się w 31 placówkach spośród 70 na terenie Rybnika.

W związku z możliwością wprowadzenia nauczania hybrydowego w szkołach średnich w Rybniku dyrektorzy szkół wprowadzają od przyszłego tygodnia różne rozwiązania, które mają służyć zminimalizowaniu kontaktów miedzy nauczycielami i uczniami.

Dyrektorzy proponują np. wariant 1 klasy przez dwa tygodnie na nauczaniu zdalnym, klasy II przychodzą do szkoły, albo np. wersja: część klas drugich zdalne nauczania a druga część chodzi do szkoły i po dwóch tygodniach zmiana. Będziemy sprawdzać jak sprawdzą się te rozwiązania w praktyce i jaki skutek przyniosą.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.