Wiadomości z Rybnika

Rybnik świątecznie rozświetlony

  • Dodano: 2018-12-06 11:00

Od kilku dni możemy obserwować, jak Rybnik stroi się na święta. Świąteczne świetlne dekoracje uliczne możemy już podziwiać m.in. na ul. Kościuszki, rynku czy deptaku. Stopniowo włączane są ozdoby w pozostałych częściach miasta.

8 grudnia, w obecności zgromadzonych na rynku dzieci i uczestników barwnej świątecznej parady rozbłyśnie rynkowa choinka. Zdobiąca rynek 10-metrowa choinka to w tym roku świerk kłujący "Glauca", pochodzący z posesji prywatnej z ul. Frontowej w dzielnicy Niewiadom.

Uroczyste rozświetlenie choinki to tylko jedno z wydarzeń w ramach tegorocznego =>Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

W trakcie tegorocznego oczekiwania na święta nasze oczy cieszyć będą dekoracje w większości znane z ubiegłego roku – takie jak choćby ledowa girlanda na ul. Kościuszki, świetlne kule na deptaku czy rozmieszczone w różnych miejscach udekorowane choinki. Nie zabraknie jednak świątecznych, świetlnych nowinek:

  • "tańczące" choinki wzdłuż ul. Kościuszki (22 elementy dekoracyjne w kształcie choinek z oświetleniem LED)
  • elementy dekoracyjne z herbem Rybnika (30 dodatkowych) na słupach oświetleniowych wzdłuż ulic wylotowych z miasta, tj. ul. Gliwickiej, Raciborskiej oraz Rudzkiej
  • elementy dekoracyjne z gwiazdkami wplecione pomiędzy istniejące oświetlenie z herbem Rybnika na ul. Kardynała Kominka oraz ul. Reymonta
  • kurtyna świetlna pomiędzy słupkami pergoli wzdłuż ścieżki prof. Libury
  • trzy "zwierzątka" świetlne na skwerze z tulipanami, nad rzeką Nacyną, ponadto girlandą świetlną oplatająca konary jednego z rosnących tu drzew 
  • choinka świetlna, która w zeszłym roku zdobiła skwer przed dworcem PKP, w tym roku oświetlać będzie rozjazd ul. Mikołowskiej i Wyzwolenia (w miejscu dawnego "pawia")

Warto dodać, że świąteczny wystrój naszego miasta  to dzieło pracowników rybnickiego  Zarządu Zieleni Miejskiej.

Łączny koszt tegorocznych dekoracji to kwota 289.149,00 zł, na którą składa się zakup nowych elementów, remont istniejącego oświetlenia, montaż i podłączenie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.