Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Rybnik przekaże pomorskim gminom 100 tysięcy złotych

  • Dodano: 2017-08-25 15:45

Rybnik pomoże finansowo mieszkańcom pomorskich gmin Sulęczyno i Brusy, które ucierpiały 11 sierpnia podczas nawałnicy. Uchwałę w tej sprawie podjęli rybniccy radni na wniosek Prezydenta Rybnika i Przewodniczącego Rady Miasta.

Zgodnie z podjętą na sesji 24 sierpnia uchwałą gminy Sulęczyno i Brusy otrzymają z budżetu Miasta Rybnika 100 tysięcy złotych pomocy finansowej.

Dotacja zostanie przeznaczona na pomoc poszkodowanym mieszkańcom. Przez tereny gmin Sulęczyno i Brusy 11 sierpnia przeszedł huraganowy wiatr, który spowodował uszkodzenia domów i zabudowań gospodarczych. W konsekwencji nawałnicy wielu ludzi zostało bez dachu nad głową. Skala zniszczeń jest tak ogromna, że gminy nie są w stanie pomóc wszystkim poszkodowanym z własnych środków.

Przekazanie pomocy finansowej dla gmin Brusy i Sulęczyno to wyraz solidarności pomiędzy samorządami. Poczucie odpowiedzialności, ale też zwykła wrażliwość na krzywdę ludzką, nie pozwalają przejść obojętnie obok takiej tragedii – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.


Działania Miasta Rybnika wpisują się w inne podobne inicjatywy śląskich samorządów. Wsparcie dla poszkodowanych w nawałnicach gmin zadeklarował m.in. zarząd województwa śląskiego. Udzielenie dotacji dla mieszkańców pomorskich gmin planują także miasta: Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Sosnowiec, Racibórz, Świętochłowice i Chorzów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.