Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Rybnik liderem edukacji

  • Dodano: 2017-12-13 08:30, aktualizacja: 2017-12-13 08:37

Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji 2017 dla miasta i wyróżnienie w kategorii Mecenas Wiedzy dla prezydenta Piotra Kuczery – to tytuły, jakie wręczone zostały Rybnikowi podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Uroczystość wręczenia certyfikatów w konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego odbyła się w sobotę, 9 grudnia, w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W ramach konkursu  eksperci, reprezentujący środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety, oceniali  jakość i efektywność lokalnej polityki edukacyjnej.

Certyfikatem Samorządowego Lidera Edukacji wyróżniono te gminy, które swoje zadania oświatowe realizują nowocześnie, innowacyjne i z najwyższą troską o jakość kształcenia. Warto dodać, że z terenu województwa śląskiego w  kategorii: ‘Gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100 000’ certyfikat poza Rybnikiem uzyskały jeszcze tylko Katowice.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.