Wiadomości z Rybnika

Rybnik kolęduje z gwiazdami

  • Dodano: 2018-01-23 08:00, aktualizacja: 2018-01-23 08:36

Styczeń w Rybniku upływa pod znakiem koncertów noworocznych z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. W mieście gościli już: Ewa Farna, Kayah i Piotr Cugowski. Przed nami jeszcze kolędowe spotkanie z Natalią Kukulską.

Koncerty noworoczne odbywają się w rybnickich kościołach. Soliści i wokaliści prezentują się wraz z muzykami Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”. W trakcie koncertów  brzmią tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej.

W kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w dzielnicy Maroko-Nowiny 6 stycznia zaśpiewała Ewa Farna. Dzień później uczestnicy koncertu w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach wysłuchali Piotra Cugowskiego. 13 i 14 stycznia mieszkańcom Rybnika zaśpiewał Piotr Tłustochowicz, koncertując w kościołach pw.  św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach,  św. Brata Alberta w Kamieniu oraz Bożego Ciała i Św. Barbary w Niewiadomiu. W minioną niedzielę, 21 stycznia, w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w dzielnicy Popielów wystąpiła Kayah.

Koncerty, które już się odbyły, przyniosły uczestnikom wiele muzycznych emocji. Tymczasem przed nami ostatni koncert – 28 stycznia w dzielnicy Boguszowice – Osiedle, w kościele pod wezwaniem św. Barbary, swój wyjątkowy głos zaprezentuje Natalia Kukulska.

Galeria z koncertów dostępna na stronie: https://www.rybnik.eu/mieszkaj/aktualnosci/aktualnosc/rybnik-koleduje-z-gwiazdami/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.