Wiadomości z Rybnika

Rybniczaninie na starcie Runmageddon Sahara

  • Dodano: 2018-03-07 09:30

Runmageddon Sahara to wieloetapowy ekstremalny bieg terenowy. Zawodnicy RMF4RT OCR znajdą się w grupie 50 biegaczy z całej Polski, by zmierzyć się z wielkim wyzwaniem, jakimi są pustynne trasy na terenie południowego Maroka. Czeka ich bardzo intensywny trzydniowy bieg.

Już 7-11 marca 2018 członkowie drużyny RMF4RT OCR Rafał Płuciennik oraz Daniel Stroinski po raz pierwszy będą mieli okazję wziąć udział w tego typu wydarzeniu. Zawodnicy intensywnie przygotowywali się do tak ekstremalnego biegu, a zdobyte doświadczenie pomoże im pokonać przygotowaną trasę i niełatwe do pokonania przeszkody. W barwach RMF4RT OCR gościnnie pobiegnie również Paweł Jaśkowski z redakcji Marquard.

Runmageddon SAHARA to wyzwanie dla każdego sportowca. To również czas na pokonanie własnych słabości. Rafał Płuciennik zawodnik i pomysłodawca RMF 4RACING Team OCR zmierzy się z podstawowym formatem biegu, czyli SAHARĄ 50. W ciągu trzech dni pokona dystans co najmniej 50 kilometrów. Oznacza to, że każdego dnia będzie miał ich do pokonania minimum kilkanaście. Jakie obawy towarzyszą zawodnikowi przed tak wielkim wyzwaniem?

Ostatnio sporo biegam i robię to przy pomocy profesjonalnego trenera. Ale pustynia zweryfikuje wszystko. Zupełnie nie boję się przeszkód, bo wiele razy pokonywałem je już na klasycznych Runmageddonach. Obawy mam w kontekście dystansu i terenu, po którym będziemy biegać. Pewien jestem tego, że będzie to niesamowita przygoda – mówi Rafał Płuciennik.

Zawodnicy mogą również każdego dnia podjąć wyzwanie w postaci wyboru opcjonalnego dystansu w formule SAHARA 100. Wtedy trasa danego etapu będzie liczyła nie kilkanaście, a ponad 30 kilometrów. Daniel Stroinski spróbuje swoich sił właśnie w tej formule.

Czy jestem przygotowany? To się okaże. Jednak, jak zawsze wysoko celuję.

Fajnie będzie pobiegać w nowych warunkach, w całkowicie innej strefie klimatycznej. Jestem pewien, że będzie to fajna przygoda w moim życiu, coś nowego, ekscytującego, a zarazem ekstremalnego. Na pewno nie będzie łatwo, ale więcej będę mógł powiedzieć dopiero po biegu – zdradza Daniel Stroinski.

Organizatorzy tworząc trasę Runmageddonu SAHARA, w pełni wykorzystali naturalne pustynne uroki. Zawodnicy będą napotykać na trasie przeszkody w postaci skalnych grzbietów, wysokich ergów, a także w miarę możliwości błota i wody. Trasy będą prowadzić, w zależności od dnia i lokalizacji etapu, przez kamieniste pustynie lub po piaszczystych wydmach. Na trasie uczestnicy spotkają również przeszkody znane z tras Runmageddonów. Noce spędzą w biwakach rozbitych na pustyni.

RMF4RT OCR to grupa ludzi, których połączyło zamiłowanie do crossfitu, biegania i adrenaliny. Drużyna powstała z pasji tworzących ją ludzi, podobnie jak RMF 4RACING Team. Zespół powstał, by w grupie przyjaciół wspólnie realizować swoją pasję, zdobywać jak najlepsze wyniki, a przede wszystkim, by motywować się wzajemnie do działania.

Zapraszamy na stronę: http://ocr.rmf4rt.pl/

Rybniczaninie na starcie Runmageddon Sahara

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.