Wiadomości z Rybnika

Nietrzeźwy sprawca kolizji

  • Dodano: 2018-03-07 07:45, aktualizacja: 2018-03-06 11:13

Nie ma dnia, by rybniccy stróże prawa nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie niespełna promil alkoholu.

Wczoraj, około 17.40, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia do którego doszło w Rybniku na skrzyżowaniu ulicy Strzeleckiej z ulicą Wyzwolenia. Mundurowi ustalili, że kierujący fiatem – 38-letni mężczyzna, wyjeżdżając z ulicy Strzeleckiej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku ronda Gliwickiego volkswagenem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, kierujący fiatem był nietrzeźwy. Wynik na alkomacie wykazał w jego organizmie niespełna promil alkoholu. 38-latek odpowie teraz przed sądem za jazdę na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń ) albo czyn zabroniony jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego). Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.