Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Rybnicki Król Strzelców Halowych Mistrzostw Polski

  • Dodano: 2017-12-13 09:00

W minionym tygodniu zostały rozegrane XIV Halowe Mistrzostwa MSWiA w Piłce Nożnej „Mielno 2017”. Wystartowało w nich 18 drużyn z całej Polski. Najlepszym strzelcem Halowych Mistrzostw Polski został reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – aspirant sztabowy Piotr Kobeszko z Rybnika.

Już 14 raz funkcjonariusze służb zrzeszonych, pod szyldem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, rywalizowali na mieleńskich zawodach w piłce halowej. Od lat mistrzostwa są objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. W tym roku do walki o najlepsze miejsca i tytuły stanęło 18 drużyn z całej Polski. W skład drużyny województwa śląskiego wchodzili mundurowi z Rybnika: podkom. Przemysław Jabłoński, asp.sztab. Piotr Kobeszko i mł.asp. Sebastian Łuczak. Sportowe zmagania rozpoczęły się w czwartek. Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nie przegrała w grupie żadnego meczu. W ćwierćfinale drużyna ze Śląska trafiła na bardzo mocnego rywala, jakim była Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Po zaciętym pojedynku, nasi piłkarze w rozrachunku końcowym okazali się lepsi o dwie bramki od kolegów z Krakowa wygrywając 2:1.

W półfinale rozegrali mecz z reprezentacją Komendanta Głównego Policji. Drużyna ze Śląska długo wygrywała 1:0, lecz w końcowych minutach straciła dwie bramki i ostatecznie przegrała mecz. W pojedynku o trzecie miejsce, po zaciętej walce, ulegli nieznacznie kolegom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 i reprezentacja katowickiej komendy wojewódzkiej zajęła czwarte miejsce. Mimo tego, wśród najlepszych znalazł się zawodnik z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku – aspirant sztabowy Piotr Kobeszko, który zdobył puchar Najlepszego Strzelca Mistrzostw Polski. Warto wspomnieć, że jest to już 4 statuetka "Króla Strzelców" zdobyta przez naszego policjanta w 14 edycjach Mistrzostw Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.