Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów

  • Dodano: 2023-09-06 09:45

Za nami piątkowe działania pod nazwą „Stan Techniczny”, które zostały przeprowadzone przez policjantów w Centrum Rybnika. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, w tym przekraczanie norm emisji hałasu oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Działania wymierzone były w kierowców zakłócających spoczynek nocny, którzy jazdę pojazdami po modyfikacjach układu wydechowego czy „palenie gumy” traktują jako dobrą zabawę.

Podczas akcji stróże prawa zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych z uwagi na stan techniczny pojazdów

W piątek, w rejonie Centrum Rybnika policjanci z drogówki oraz prewencji przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Stan Techniczny”. Podczas patroli mundurowi zwracali uwagę na kierowców przejawiających szczególnie agresywny i brawurowy styl jazdy. Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. W wyniku podjętych dziań policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych z uwagi na stan techniczny pojazdów, a na kierowców, łamiących obowiązujące przepisy nałożone zostały mandaty karne. Do działań wykorzystano nowy furgon „Ekip Techniki Drogowej i Ekologii”, który jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt do kontroli stanu technicznego pojazdów.

Policjanci przypominają:

Dobry kierowca to kierowca świadomy zagrożeń. To taki kierowca, który doskonalić swoją wiedzę na temat bezpiecznej jazdy. Dobry kierowca dba o stan techniczny swojego pojazdu i jest odpowiedzialny za osoby, z którymi podróżuje. Mając świadomość własnych ograniczeń, jesteśmy mniejszym zagrożeniem na drodze niż ci, którzy uważają się za nieomylnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również