Wiadomości z Rybnika

Przybij Piątek w Pracowni Ślimaka Bogusia. Wakacyjne Warsztaty w DK Boguszowice w Rybniku

  • Dodano: 2023-07-13 14:00

W wakacyjne PIĄTKI Ślimak Boguś i DK Boguszowice zapraszają dzieci na fantastyczne warsztaty artystyczne. Co tydzień nowe, zróżnicowane tematycznie atrakcje!

Ślimak Boguś zaprasza we wszystkie wakacyjne piątki w lipcu i sierpniu od 11:00 do 12:30! Świetną zabawę zapewnią utalentowani i pozytywnie zakręceni animatorzy kultury, instruktorzy i artyści naszego domu kultury. W programie wiele kreatywnych i rozwojowych zajęć w dziedzinach plastyki, rękodzieła i muzyki.

W każdym z warsztatów organizatorzy przewidują maksymalnie 20-osobowa grupa uczestników (dzieci 5-6 lat tylko z opiekunem).

Przed zakupem sprawdź:

  • na który warsztat zapisują Państwo swoje dziecko (tytuł zajęć),
  • dopuszczalny wiek uczestników.

Szczegółowy plan letnich warsztatów w DK Boguszowice:

  • 14.07 – Popuzzluj ze Ślimakiem Bogusiem – 7-9 lat  

Organizatorzy zapraszają dzieciaki na warsztat rękodzielniczy, gdzie własnoręczne pomalujemy drewniane płaskie puzzle z wizerunkiem ślimaka. 

Zajęcia prowadzi nasza instruktorka pracowni rękodzielniczej – Agnieszka Stuchlik.

  • 21.07 – Ślimak Boguś na sztaludze – 6-10 lat

Wakacyjne pejzaże ślimaka Bogusia, to warsztaty z malarstwa akrylowego na sztalugach. Podczas spotkania będziecie odkrywać tajemnice kolorów i zgłębiać perspektywę.

Zajęcia prowadzi instruktorka pracowni plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury – Zuzia Śmieja

  • 28.07 – Uszyj z nami Ślimaka – 7-9 lat

Nasza ulubiona maskotka to teraz ślimak. Uszyj podobiznę ślimaczka Bogusia z różnych tkanin oraz np. ze skarpetek. Organizatorzy zapraszają na ciekawy warsztat krawiecki dla dzieci, mile widziani rodzice do pomocy przy szyciu ręcznym!

Zajęcia prowadzi nasza instruktorka pracowni krawieckiej "Zicherka" – Aleksandra Zawadzka.

  • 4.08 –  Ślimak Boguś z makramy – 7-9 lat

Tworzenie rękodzieła pomaga poprawić koncentrację! Nasza zabawa ze sznurkiem będzie trwała tylko chwilę, ale jak wiele korzyści z niej otrzymacie i zabierzecie do domu breloczek ze sznurka!
Zajęcia prowadziinstruktorka zajęć z Makramy – Halina Krysiuk.

  • 11.08 – Ślimak Boguś Artystycznie – 7-9 lat

Organizatorzy zapraszają na zajęcia plastyczne, gdzie bawić będziecie się barwami. Wypełnicie kolorami przygotowany rysunek-kolorowankę, umieszczoną na szkle lub plexi. Zajęcia prowadzi nasza instruktorka zajęć artystycznych – Aleksandra Zawadzka

  • 18.08 – Ciastolinowy Ślimak – 6-9 lat

Organizatorzy zapraszają na twórcze zajęcia z ciastoliną – masą plastyczną przeznaczoną dla dzieci, przypominającą swoimi własnościami mechanicznymi plastelinę. Stworzycie kolorową postać naszego ślimaka Bogusia oraz przestrzeń, w której ślimak funkcjonuje na co dzień, a wszystko to ulepicie własnymi rączkami.
Zajęcia prowadzi instruktorka pracowni ceramicznej i rękodzielniczej – Agnieszka Stuchlik.

  • 25.08 – Orkiestra Ślimaka Bogusia – 5-9 lat

Organizatorzy zapraszają na warsztat muzyczno-literacki, czyli na wspólną zabawę w tworzenie piosenki dla naszego ślimaka. Napiszecie tekst, przygrywając na instrumentach muzykoterapeutycznych i etnicznych. To będzie mega muzyczna zabawa! Zajęcia prowadzi specjalista ds. artystycznych i edukacji kulturowej Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka rozwoju osobistego, muzykoterapeutka głosem, aktorka pieśni i wokalistka.

Regulamin

Bilety: 10 zł za każdy warsztat

Przybij Piątek w Pracowni Ślimaka Bogusia. Wakacyjne Warsztaty w DK Boguszowice w Rybniku / fot. DK Boguszowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również