Wiadomości z Rybnika

Potrącenie na przejściu dla pieszych przy ulicy Zebrzydowickiej!

  • Dodano: 2023-02-03 06:30, aktualizacja: 2023-02-02 19:43

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. 39-letni kierujący audi, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 61-letniego mężczyznę, który z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Zebrzydowickiej. Kierujący audi jadąc w kierunku Rybnika 39-letni rybniczanin nie zachował ostrożności i potrącił przechodzącego przez pasy 61-latka. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść! Warunki do jazdy stają coraz trudniejsze. Pieszy, który ma na sobie ciemne ubranie i żadnego odblaskowego elementu, staje się dla kierowców mało widoczny, nawet tam, gdzie przejście jest doświetlone. Zachęcamy, by nosić odblaski nie tylko wówczas, gdy wymagają tego przepisy, ale także w obszarze zabudowanym. Dajmy szansę kierowcy, by ten mógł odpowiednio zareagować! - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również