Wiadomości z Rybnika

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  • Dodano: 2018-01-16 09:15

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 34-letni obywatel Niemiec miał w organizmie 2 promile alkoholu. Kierujący stracił już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem. Za przestępstwo to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około 18.30. Policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył kierującego audi który jechał „wężykiem” i stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na ulicy Adama Mickiewicza w Rybniku, policjant zatrzymał kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierujący, którym okazał się 34-letni obywatel Niemiec, został przez niego przekazany w ręce kolegów z drogówki. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 34-latek wkrótce usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator i sąd.

Policja przypomina, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2-letnie więzienie. Natomiast w przypadku, gdy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pijanemu kierowcy grozi także, wysoka grzywna oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 10 tys. złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również