Wiadomości z Rybnika

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy" w Rybniku. Popełniono 81 wykroczeń!

  • Dodano: 2023-10-27 09:15

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, oprócz codziennych kontroli drogowych policjanci cyklicznie prowadzą także różnego rodzaju działania drogowe. Jedną z takich policyjnych akcji są działania „Bezpieczny Pieszy”, którą wczoraj prowadziła rybnicka drogówka.

Wyniki akcji "Bezpieczny Pieszy"

Działania trwały od wczesnych godzin porannych. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 81 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi i 2 wykroczenia popełnione przez pieszych użytkowników dróg. 65 osób zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, a 17 osób pouczono. Wobec 1 kierującego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto tylko wczoraj doszło do 11 kolizji drogowych. W toku policyjnych czynności mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. W działaniach wzięło udział 16 policjantów z rybnickiej drogówki.

Pamiętajmy! Kultura i wzajemny szacunek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również