Wiadomości z Rybnika

Rybniccy dzielnicowi skontrolowali stan przejść dla pieszych. Jaki jest wynik?

  • Dodano: 2023-10-25 09:15

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz podległych komisariatów sprawdzili stan przejść dla pieszych w Rybniku i powiecie rybnickim. Zbliżający się okres jesienno-zimowy oraz szybciej zapadający zmrok powodują, że piesi są w większym stopniu narażeni na zagrożenia występujące na drogach. Z tego powodu mundurowi sprawdzili ponad 1000 przejść dla pieszych.

Kontrole przejść dla pieszych w Rybniku

Zbliżający się okres jesienno-zimowy i niekorzystne warunki atmosferyczne, a także szybciej zapadający zmrok sprawiają, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Z tego powodu rybniccy dzielnicowi wzięli pod lupę przejścia dla pieszych w Rybniku oraz powiecie rybnickim. Mundurowi sprawdzili oznakowania przy przejściach, ich oświetlenie, a także widoczność białych pasów. Policjanci sprawdzili 1031 przejść dla pieszych. W 83 miejscach zauważyli nieprawidłowości, o których poinformowali administratorów dróg.

  • W samym Rybniku dzielnicowi skontrolowali 513 przejść dla pieszych. W 46 przypadkach zauważyli uchybienia.
  • Mundurowi z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach sprawdzili 174 przejścia. W wyniku kontroli ujawnili nieprawidłowości w 12 miejscach.
  • 220 przejść dla pieszych zostało sprawdzonych przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach. Policjanci zauważyli 24 miejsca, w których konieczne było usunięcie, lub naprawienie usterek.
  • Dzielnicowi z Posterunku Policji w Świerklanach skontrolowali 65 przejść dla pieszych. Zauważyli 1 nieprawidłowość.
  • Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach skontrolowali 59 przejść dla pieszych. Żadne z nich nie wymagało renowacji i poprawy.

Pamiętajmy, że pieszy ma dużo mniej szansy w zderzeniu z samochodem. To właśnie ta niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego odnosi najcięższe obrażenia. Dlatego warto przestrzegać przepisów ruchu drogowego i kierować się zasadą ograniczonego zaufania, ponieważ w wielu przypadkach to MY sami mamy wpływ na własne bezpieczeństwo. Pomyślmy także o noszeniu odblasków, które będą widoczne dla kierowców z dostatecznej odległości. Używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również