Wiadomości z Rybnika

Plażowanie i grillowanie w SP36 w Rybniku z okazji Dnia Australii

  • Dodano: 2023-02-14 06:30, aktualizacja: 2023-02-13 21:27

3 lutego w naszej szkole nauczyciele języka angielskiego we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej zorganizowali pierwszy w historii naszej szkoły Dzień Australijski.

Przebieg Australijskiego Dnia w rybnickiej szkole

Impreza ta została zrealizowana w ramach innowacji pedagogicznej pt. „New Horizons”, którego pomysłodawczynią jest pani Marzena Kuś, a który realizowany jest wspólnie z panią Patrycją Rusin, Ewą Kulą- Fizią i Martyną Zimny. W ramach tej innowacji już odbyło się amerykańskie Święto Dziękczynienia. Celem ostatniego wydarzenia było przybliżenie uczniom życia i kultury mieszkańców Australii, spotkanie z gościem specjalnym - rodowitym Australijczykiem panem Scottem Tattam oraz podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego. Pani Małgorzata Chmielewska pokazała prezentację i opowiedziała uczniom o geografii, faunie i florze tego najmniejszego kontynentu. Z kolei pani Grażyna Budziarska pokazała zdjęcia i opowiedziała o swoich wspomnieniach z podróży po Australii. Kolejnym, kulminacyjnym punktem programu była prezentacja naszego gościa specjalnego z Australii - pana Scotta Tattam, który opowiedział o ciekawostkach z życia rodowitych Australijczyków. Uczniowie klasy 4b i 2a opowiedzieli, czym jest to święto Australia Day, jak się je celebruje oraz jakie wydarzenia upamiętnia. Prezentacji tej towarzyszył pokaz zimnych ogni, które miały symbolizować huczne i kolorowe fajerwerki. Po prezentacjach nauczycieli odbył się quiz Kahoot, podczas którego uczniowie mogli sami sprawdzić ile wiadomości zapamiętali. 

Całej imprezie towarzyszyło grillowanie kiełbasek na specjalnie przygotowanej plaży. Plaża z prawdziwym piaskiem i muszlami była miłą odmianą od śnieżnej aury za oknem. Oprócz degustacji potraw z grilla, uczniowie mogli skosztować innych potraw i smakołyków australijskich takich jak: beza pavlova, Tim Tam, orzechy macadamia, lamingtons, Anzac biscuits, fairy bread oraz lemoniady imbirowej i owoców. Przed degustacją nagrodzono uczestników konkursów. Po degustacji uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć pamiątkowych z australijskim gościem na plaży, w buszu oraz przy fladze aborygeńskiej.

Plażowanie i grillowanie w SP36 w Rybniku z okazji Dnia Australii / fot. SP 36

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również