Wiadomości z Rybnika

Zadaszone i oblegane rybnickie lodowisko. Sprawdź wyniki!

  • Dodano: 2023-02-13 06:30, aktualizacja: 2023-02-12 22:27

Powodzenie, jakim cieszy się uruchomione na początku grudnia miejskie lodowisko, usytuowane za kąpieliskiem Ruda, świadczy niezbicie, że jego zadaszenie było strzałem w dziesiątkę.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony. Dodatkowo nie będą się zdarzały przerwy w jego funkcjonowaniu, mamy więc nadzieję, że wzrośnie liczna osób korzystających z lodowiska, a jego utrzymanie powinno pochłaniać mniej energii i wynik finansowy z tego powodu powinien się poprawić – mówił jeszcze przed uruchomieniem obiektu Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u, którego założenia sprawdziły się w 100 procentach.

Spójrzmy na liczby:

  • w styczniu 2022 roku - lodowisko było czynne 13 dni i odwiedziło je 1 186 osób, co wygenerowało 8 435 zł
  • w styczniu 2023 roku nie było żadnych przerw w funkcjonowaniu, a łyżwy założyło w sumie 11 226 osób. To przełożyło się na przychód o wartości 100 398 zł.

Były takie dni, że z rybnickiej ślizgawki skorzystało blisko 700 osób. Warto tutaj zaznaczyć, że koszty związane z mediami, za okres od 6 do 31 grudnia wyniosły 12 800 zł (za styczeń nie ma jeszcze faktury, ale zużycie prądu było mniejsze niż w grudniu). Doliczając do tego koszty osobowe, bilans finansowy do końca stycznia jest na plusie.

– Nie będę ukrywał, że jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na lodowisku – mówi Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u. –  Dzięki zadaszeniu klienci mają pewność, że będą mogli spokojnie, na sportowo spędzić czas i to powoduje, że tak gromadnie nas odwiedzają. My zaś cieszymy się, że nie musimy co rusz oznajmiać, że z powodu złej aury lodowisko nie będzie czynne. Fakt, że do działalności lodowiska Miasto nie musi dokładać, jest równie ważny. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie byli na lodowisku, do skorzystania z naszej Akademii Jazdy na Łyżwach, ponieważ jakość lodu również bardzo się poprawiła, co dla uczących się łyżwiarstwa jest istotne – przekonuje dyrektor Tymusz.

Przypomnimy, że cała inwestycja kosztowała blisko 850 tys. zł, a prace przy zadaszeniu obiektu ruszyły w maju ub. roku. W nowej, zadaszonej wersji ruszyło 6 grudnia ub. roku.

Lodowisko czynne jest w tygodniu od 8.00 do 21.00, a w weekendy od 9:30 do 21.00. Bilet normalny kosztuje 11 zł, z ulgowy 6. Na miejscu można także wypożyczyć łyżwy i kask.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również