Wiadomości z Rybnika

Piłeś? Nie jedź!

  • Dodano: 2019-05-21 13:00

Pomimo apeli policjantów wciąż nie brakuje ryzykantów.

Nie dość, że sami narażają się na niebezpieczeństwo to stanowią też poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Tylko minionej doby rybniccy policjanci wykluczyli z dalszej jazdy kolejnych nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Rybnika, który miał w organizmie prawie 3 promile.

Każdego dnia policjanci przeprowadzają w naszym mieście, jak i na terenie całego powiatu rybnickiego wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Również i minionej doby w ręce mundurowych wpadły 2 osoby, które ruszyły w drogę z promilami.

Wczoraj, około godziny 13.20, w ręce policjantów wpadł kierowca renault, który przemierzał ulicę Okulickiego w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy blisko 3 promile.

Z kolei, tuż przed godziną 18.00 w Żytnej na ulicy Sobieskiego policjanci z drogówki udaremnili jazdę 47-letniej mieszkance powiatu rybnickiego, która kierowałam samochodem osobowym marki Opel Corsa. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W ciągu minionego weekendu w ręce mundurowych wpadło aż trzech nietrzeźwych kierowców

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również