Wiadomości z Rybnika

Pijany sprawca kolizji zatrzymany

  • Dodano: 2018-06-21 13:30

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 50-latek kierujący chevroletem, który na ulicy Mglistej uszkodził zaparkowane samochody.

Nietrzeźwy kierujący został ujęty przez zgłaszającego, który uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i natychmiast powiadomił Policję. To jednak nie jedyny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu.

Wczoraj około 17.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację, że w na ulicy Mglistej zgłaszający ujął nietrzeźwego kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Mundurowi ustalili, że kierujący chevroletem uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane samochody. 50-letni mieszkaniec Rybnika został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 3,5 promila alkoholu.

To jednak nie jedyny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu. Dzięki informacji przekazanej przez świadków, policjanci z Boguszowic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 37-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania.

Dziękujemy zgłaszającym za przekazanie informacji. Dzięki Państwa reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących, którzy mogli doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.