Wiadomości z Rybnika

Pijany kierowca z zakazem wjechał w ogrodzenie

  • Dodano: 2022-07-13 07:00, aktualizacja: 2022-07-12 20:59

2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący audi, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w ogrodzenie.

W sobotę, około godziny 06.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w rejon ulicy Szewczyka w Rybniku, gdzie czekał świadek, który ujął kierującego audi. Jak ustalili mundurowi, kierujący osobówką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 22-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie dwa promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Pamiętajmy!

Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym stróżów prawa, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał.

Google NewsSubskrybuj Rybnicki.com z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również