Wiadomości z Rybnika

Pijany kierowca z zakazem wjechał w ogrodzenie

  • Dodano: 2022-07-13 07:00, aktualizacja: 2022-07-12 20:59

2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący audi, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w ogrodzenie.

W sobotę, około godziny 06.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w rejon ulicy Szewczyka w Rybniku, gdzie czekał świadek, który ujął kierującego audi. Jak ustalili mundurowi, kierujący osobówką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 22-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie dwa promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Pamiętajmy!

Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym stróżów prawa, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również