Wiadomości z Rybnika

Pachnąco i kwitnąco - lato na tężni

  • Dodano: 2022-07-11 06:30, aktualizacja: 2022-07-10 22:44

Zapach łąki i delikatny szum drzew wita nas już przy wejściu do parku, otaczającego rybnicką tężnię solankową w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Lato na tężni w pełni

Istniejąca od kilku lat tężnia jest dziś jednym z ulubionych miejsc spędzania czasu, nie tylko mieszkańców okolicznych domów i familoków, ale i pozostałej części Rybnika. Można tutaj podejść pieszo nawet ze śródmieścia, a i dojazd nie sprawia problemu – niedaleko stąd do przystanków autobusowych, a tuż obok wygodne parkingi dla rowerów i samochodów.

Warto więc zajrzeć na rybnicką tężnię – nie tylko, by skorzystać dobroczynnych inhalacji, ale by po prostu nacieszyć oczy piękną przyrodą. Wśród wszechobecnej zieleni, wiją się alejki spacerowe, pachną łąki kwietne i kwitną malownicze rabaty. Są ławki i stoły do gier planszowych, wygodne molo z ławeczkami, z którego roztacza się piękny widok na staw i skąd śledzić można wodne ptactwo. Na najmłodszych, spragnionych większych atrakcji czeka plac zabaw w formie parku linowego.

Zarówno rybnicka tężnia solankowa jak i park linowy powstały w ramach budżetu obywatelskiego (edycja 2017 i 2019). Zagospodarowanie najbliższego otoczenia (ścieżki, zieleń, infrastruktura) to zasługa pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej i Rybnickich Służb Komunalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również