Wiadomości z Rybnika

Odbiór odpadów w 2021 roku

  • Dodano: 2020-12-30 17:15

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramami odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych w 2021 roku. Pozostałe harmonogramy - dla nieruchomości niezamieszkałych - opublikowane będą w najbliższych dniach.

Dodatkowe informacje:

  • Od 1 stycznia 2021 roku w Rybniku obowiązuje selektywna zbiórka bioodpadów w pojemnikach lub workach koloru brązowego, przy czym do tych pojemników nie należy wyrzucać bioodpadów w plastikowych workach, które nie ulegają biodegradacji. Bioodpady to liście, trawa, kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, odpady spożywcze takie jak obierki, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie. Nie zaliczają się do nich natomiast resztki mięsa, kości, popiół, ziemia, kamienie czy odchody zwierzęce.
  • Odpady należy wystawić do godziny 6:00 rano w dniu wywozu lub dnia poprzedniego przed posesję lub, jeśli to niemożliwe, bezpośrednio przy otwartej bramie, furtce.
  • Właściciele nieruchomości, którzy zadeklarowali jednokrotny odbiór odpadów w ciągu miesiąca, zobowiązani są wystawić pojemnik z odpadami w pierwszym terminie wywozu odpadów w danym miesiącu.
  • W celu uniknięcia nieprawidłowości podczas odbioru odpadów, pojemniki przeznaczone do ich gromadzenia należy oznaczyć nazwą firmy oraz adresem nieruchomości.
  • Do pojemników na odpady zmieszane wrzucamy tylko pozostałości po segregacji odpadów.
  • Odpady podlegające segregacji należy umieścić w worku/pojemniku o odpowiednim kolorze.

Zachęcamy do korzystania z darmowej aplikacji mobilnej wywozik zapewniającej dostęp do harmonogramów wywozu odpadów oraz informacji na temat zasad segregacji odpadów w Rybniku.

Jeżeli Twoje odpady nie zostały odebrane zgodnie z harmonogramem, skontaktuj się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej: tel. 32 43 92 047, mail: gospkom@um.rybnik.pl

Harmonogram wywozu odpadów 2021 dostępny tutaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również