Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Nocne działania policji w Rybniku

  • Dodano: 2012-11-19 15:30

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne na terenie centrum miasta.

Podczas akcji zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków oraz ujawniono 7 sprawców wykroczeń.

Głównym celem przeprowadzonej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom Rybnika podczas weekendu. Policjanci z Wydziału Prewencji KMP skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów klubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol i zakłócające spokój mieszkańcom. Podczas nocnych działań mundurowi legitymowali, sprawdzali bagaże oraz kontrolowali samochody pod kątem przewożenia przez kierowców środków odurzających.

W sumie w akcji udział wzięło 25 funkcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonych działań biorący w nich udział funkcjonariusze wylegitymowali 27 osób, podjęli 9 interwencji wobec agresywnych uczestników nocnych zabaw, sprawdzili 5 bagaży . Policjanci ujawnili 7 wykroczeń, wobec jednego ze sprawców zastosowali postępowanie mandatowe, pozostałych pouczyli.

W związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców Rybnika policjanci zwrócili szczególną uwagę na rejon ulicy Powstańców. Podczas legitymowania grupy męzczyzn funkcjonariusze Grupy Szybkiego Reagowania zatrzymali 34 letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające( amfetamina). Kolejne zatrzymania miały miejsce na ul.Orzepowickiej. Tym razem dwaj młodzi mężczyźni mieli przy sobie marihuanę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.