Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Nietrzeźwa 30-latka sprawcą kolizji

  • Dodano: 2017-11-24 11:45

Nie ma dnia, by rybniccy policjanci nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości. Wczoraj, kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazała się 30-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego, która będąc pod wpływem alkoholu wsiadła „za kółko” i spowodowała kolizję. Badanie na alkomacie wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Wczoraj, parę minut po 16.00 na ulicy Wielopolskiej w Rybniku doszło do zderzenia trzech pojazdów. Obsługujący to zdarzenie policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierująca samochodem marki Volkswagen – 30-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego, jadąc w kierunku ulicy Mikołowskiej uderzyła w tył stojącego przed nią samochodu osobowego marki Alfa Romeo, które z kolei wjechało w forda. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie na alkomacie wykazało u 30-letniej kobiety blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna kierująca straciła już uprawnienia do kierowania pojazdami, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie wkrótce przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2.

Po raz kolejny apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. "podwójnym gazie" jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii!

Jeśli macie wątpliwości czy możecie kierować pojazdem, informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku rybnickiej komendy Policji.

Nie powinniśmy pozostawać obojętni gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.