Wiadomości z Rybnika

Mundurowi podsumowują weekend majowy. Doszło do 25 kolizji

  • Dodano: 2024-05-07 13:45

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkudziesięciu policjantów. W naszym powiecie odnotowaliśmy 25 kolizji. Mundurowi zatrzymali 9 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Policja czuwała nad bezpieczeństwem

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, podobnie jak w ubiegłych  latach, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie majowego weekendu na drogach miasta i powiatu rybnickiego doszło także do 25 kolizji drogowych. Ponadto, mundurowi z zatrzymali 9 kierowców pod wpływem alkoholu, 5 rowerzystów pod wpływem alkoholu, 6 kierujących bez uprawnień i 2 osoby kierujące pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również